TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wanneer de erfgenaam van de Chinese keizerlijke troon het doelwit wordt van een moordpoging, door nota bene zijn eigen oudere broer, moet de jonge prins het koninkrijk zien te ontvluchten. Samen met zijn zusje, prinses Lian, zoeken ze bescherming. Ze ontmoeten een kruisvaarder genaamd Jacob. Zou hij ze kunnen helpen?
Deze Jacob heeft zijn eigen persoonlijke demonen moeten overwinnen en is in eerste instantie wat terughoudend. Hij besluit ze toch te helpen en roept de hulp in van een mythische boef Gallain die bekend staat als The White Ghost. Samen besluiten zij een episch gevecht aan te gaan om de prins terug te brengen naar zijn rechtmatige plaats op de troon.
Er is al al jaren kritiek op films uit Hollywood waarin we witte mensen minderheden zien redden uit vervelende situaties. Dit fenomeen staat bekend als white saviorism. Voorbeelden hiervan zijn: Gran Torino, Dangerous Minds, The Blind Side, The Last Samurai en The Green Book. Deze films zijn overigens over het algemeen met de beste intenties gemaakt.
In China besloot men nadat Outcast uitkwam en veel kritiek kreeg, vanwege de prominente aanwezigheid van white saviors, te verbieden. Ondanks de protesten van de producers, kwam de film ook niet uit op dvd.
Jan Versteegh geeft kijkje achter de schermen bij De Bondgenoten
14:11Baantjer-acteur Piet Kamerman (Lowietje) overleden
13:46Videoland gaat het concert van Yves Berendse live uitzenden
13:21Kijkers raken niet uitgepraat over Josylvio in De Verraders
12:48Gemist op SBS6 dit weekend: gillende Eveline Stallaart, ontklede Peter Gillis en knikkerkussers