TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Acteur Mark Wahlberg is geboren en getogen in Boston. In zijn films keert hij regelmatig terug in zijn geboortestad. Zo is de omgeving van Boston het decor van The Departed en The Fighter.
Ook voor Patriots Day gaat Wahlberg naar de stad in Massachusetts. De film speelt zich af in de week rond 15 april 2013, de dag van de aanslagen tijdens de marathon van Boston.
Op die dag laten de broers Dzhokhar en Tamerlan Tsarnaev vlak bij de finish twee zelfgemaakte bommen ontploffen. Agent Tommy Saunders (Wahlberg) is op dat moment aan het patrouilleren rond het parcours.
Na de aanslag moeten zijn collega’s en hij vol aan de slag. Samen met de FBI openen ze de jacht op de daders. Die klopjacht zou zo’n vier dagen duren.
Patriots Day is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Regisseur Peter Berg koos ervoor om het niet precies zo in beeld te brengen als het gebeurd is.
Sommige gebeurtenissen zijn gefictionaliseerd, aangedikt of juist weggelaten. Ook niet alle personages zijn echt.
Wahlbergs agent Tommy Saunders bestaat bijvoorbeeld niet. Hij is een combinatie van verschillende agenten in Boston die na de aanslagen hielpen bij de jacht op de daders.
Eigenlijk zag Mark Wahlberg het helemaal niet zitten om in een film over de aanslagen te spelen. Hij ging overstag toen hij het script las: hij vond dat een acteur uit Boston de hoofdrol moest spelen.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
AVROTROS besluit eind augustus over deelname aan Songfestival 2027
13:11Say Yes To The Dress Benelux keert terug met ontroerende liefdesverhalen en bijzondere bruiden
11:35Anouk krijgt verhit belletje van woedende vriend in De Bondgenoten: 'Je familie is zwaar teleurgesteld'
11:25De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:35Tim Hofman moest er goed over nadenken, maar gaat door met Over Mijn Lijk