TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ruimteschip met veertig passagiers is op zoek naar nieuwe, bewoonbare werelden. Onder de passagiers onder andere premiejager William (Cole Hauser) en zijn 'vrachtje', de gevaarlijke crimineel Riddick (Vin Diesel).
Onderweg komt het schip in een kometenstorm terecht. Het stort neer.
De overlevenden van de crash schrikken zich een hoedje: Riddick is ontsnapt. Al snel blijkt dat hij niet eens het grootste gevaar is.
Op de planeet wonen vleesetende monsters. Dat de beesten hen nog niet verslonden hebben, heeft een vrij simpele reden. Ze kunnen niet tegen daglicht.
Zo lang het licht is, is er dus niet veel aan de hand. Zul je zien dat de duisternis net inzet. En dat die een maand gaat aanhouden.
Riddick is de enige redding van de overlevenden. Hij kan als enige haarscherp zien in het donker.
Lukt het Riddick en de rest om de monsters te slim af te zijn? Je ziet het in Pitch Black
Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Riddick aan het einde van Pitch Black het loodje zou leggen. Tijdens de opnames veranderde het plan.
Regisseur David Twohy, hoofdrolspeler Vin Diesel en de rest van de crew vonden Riddick zo'n interessant personage dat ze besloten hem in leven te houden. Zo kon er eventueel een vervolg komen.
Dat kwam er: in 2004 verscheen The Chronicles of Riddick. In 2013 gevolgd door The Chronicles of Riddick: Rule the Dark.
Een vierde Riddick-film is in de maak. Wanneer Riddick 4: Furya moet verschijnen is nog niet bekend.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'