TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is inmiddels ruim veertig jaar geleden dat regisseur Ridley Scott doorbrak met de sciencefictionthriller Alien. In Prometheus keert Scott terug naar ‘zijn’ Alien-universum.
Een groep wetenschappers is aan boord van ruimteschip Prometheus op weg naar een maan van de verre planeet LV-223. Waarom? Omdat ze aanwijzingen hebben dat de oorsprong van de mens wel eens op die maan zou kunnen liggen.
Dat is de moeite waard om te onderzoeken. Voor natuurkundigen en biologen, maar ook voor archeologen als Elizabeth (Noomi Rapace) en Charlie (Logan Marshall-Green). Op de maan treffen de wetenschappers aanwijzingen die hun theorieën lijken te bevestigen.
Je zou denken dat dat reden is voor een feestje, maar niet iedereen is blij met de ontdekkingen die Elizabeth, Charlie en hun team doen. Al is het maar omdat er nogal wat tegenover staat.
Prometheus is een prequel op de Alien-films. Wat je in deze film ziet, speelt zich dus voor de eerste Alien af. Dat betekent ook dat de monsters uit die films – de xenomorphs – geen rol spelen in Prometheus.
Prometheus is op woensdag 16 april 2025 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
Merel Ek bij Vandaag Inside: 'Borstvoeding geven is niet zo makkelijk als het lijkt'
13:49Nieuwe serie Rust en Vreugd met Annet Malherbe is vanaf dan te zien
13:28Dit programma vervangt We Zijn Er Bijna! op NPO1
12:47Zo eert Tijd voor MAX Joke Bruijs
12:10Johan Derksen: 'Koninklijke familie, stop met dat lullige gezwaai'