TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In een grote stad loert overal gevaar. Er is het continu razende verkeer, er zijn criminelen. In Prooi krijgt Amsterdam te maken met een heel bijzondere dreiging: een loslopende leeuw.
Dick Maas heeft de personages in zijn films tegen bijzondere vijanden laten strijden. Van een doorgedraaide lift tot een diepzeeduikende seriemoordenaar en een zombie-sinterklaas.
Prooi is de nieuwste film in dat rijtje. ’s Lands grootste pulpregisseur stuurt deze keer weer een bijzondere vijand op Amsterdam af: een leeuw.
De problemen beginnen even buiten de hoofdstad. In hun eigen weilanden komen de leden van een boerengezin op gruwelijke wijze aan hun einde.
De politie staat voor een raadsel. Wie of wat is in staat om mensen zó toe te takelen?
Was het misschien een beest? De politie vraagt Lizzy (Sophie van Winden), die als dierenarts in Artis werkt, de zaak te onderzoeken.
Ze heeft aan één blik op de sporen genoeg: dit is het werk van een agressieve leeuw. Die conclusie levert haar het nodige hoongelach op.
Pas als er in en rond Amsterdam meer doden vallen, beginnen mensen door te krijgen dat Lizzy gelijk heeft.
Lukt het om de leeuw te stoppen voor het beest nog meer slachtoffers maakt? Je ziet het in Prooi.
In de Nederlandse bioscopen deed Prooi het niet al te best. Na twee weken was de film al uit de zalen verdwenen.
Dan deed de film het in China een stuk beter. In maart 2019 scoorde de film daar ruim een miljoen bezoekers.
Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning