TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is en blijft een zwarte bladzijde uit onze vaderlandse geschiedenis: de val van Srebrenica.
Hoe zat het ook alweer? De Bosnische stad werd ingenomen door Bosnisch-Servische troepen en meer dan achtduizend moslimjongens en -mannen werden weggevoerd en vermoord. Nederland speelde een pijnlijke hoofdrol tijdens deze deportaties en uiteindelijke genocide. De Hoge Raad stelde de Nederlandse staat zelfs deels verantwoordelijk. Zij moest nabestaanden compenseren voor de geleden schade.
In de indrukwekkende, zeer realistische, film Quo vadis, Aida? zien we hoe de bevlogen Aida werkzaam is als tolk voor de VN. Ze ziet veel misgaan, maar maakt zich vooralsnog geen zorgen om haar familie. De VN zorgt altijd goed voor hun werknemers. Als ze met lede ogen aanziet hoe luchtsteun uitblijft en hoe Dutchbat zelfs Servische soldaten assisteert bij het evacueren van Bosnische moslims worden haar zorgen steeds groter.
Quo vadis, Aida? was de Bosnische inzending voor de Oscars. De film werd genomineerd, maar de prijs ging naar het Deense Druk. Omdat de rol van Dutchbat groot was in de val van Srebrenica, spelen er veel Nederlandse acteurs in de film. Zo hebben onder andere Raymond Thiry, Johan Heldenbergh en Teun Luijkx een rol in de film.
Partnerbijdrage
In een nieuwe aflevering van Kasteel Gekocht, Wat Nu? gaan de zes stellen verder met hun Franse avontuur, waarbij dromen en tegenslagen hand in hand gaan. Het wordt opnieuw duidelijk hoeveel er komt kijken bij het kopen van een kasteel.
Spanning loopt hoog op in De Bondgenoten
14:03Realitykoppel Mike en Denise uit B&B Vol Liefde officieel uit elkaar
13:44Papa Jay krijgt ernstig auto-ongeluk
13:16Nieuwe serie van de makers van Oogappels: Pro Deo met Tjitske Reidinga
11:26Video: Acteur Vincent Croiset geeft gezondheidsupdate