TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“De ruimte die ik nodig had om te voelen, zat vol met woorden.” Misako (Ayame Misaki) maakt audiobeschrijvingen bij films voor blinden en slechtzienden, maar dat valt niet mee.
De kritiek die ze krijgt op de eerste versie van een filmbeschrijving is duidelijk: ze laat niet genoeg aan de verbeelding over. Via haar werk leert ze Masaya (Masatoshi Nagase) kennen. Ooit was hij een gevierd fotograaf, maar nu hij langzaam zijn zicht verliest, kan hij zijn beroep niet meer uitoefenen.
Naarmate de twee elkaar in Radiance beter leren kenen, lukt het Misako steeds beter om de balans te vinden tussen vertellen en de stilte laten spreken.
Regisseur Naomi Kawase speelt met licht in dit Japanse drama over verlies en rouw, maar geluid speelt ook een belangrijke rol. En niet alleen de dialogen: het zijn details als het gerinkel van muntjes, het geklik van de camera en geroezemoes op de achtergrond die Radiance bijzonder maken.
Partnerbijdrage
Wat gebeurt er als je de gevangenisdeuren open gooit en alle gevangenen weer de bewoonde wereld instuurt? Over dat intrigerende gegeven gaat de Duitse dramaserie A Better Place bij CANAL+.
Bas Hesselink van Tussen Kunst & Kitsch op 81-jarige leeftijd overleden
13:59Viktor Verhulst maakt tv-programma over de fanpost van Samson & Gert
13:27Op deze datum keert Everon Jackson Hooi terug in GTST
13:00Dit zijn de geportretteerden in nieuw seizoen Volle Zalen
10:34Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs