TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In RoboCop loopt het met de criminaliteit in de stad Detroit behoorlijk de spuigaten uit. De politie kan het niet meer aan, maar het megalomane beveiligingsbedrijf OmniCorp weet wel een oplossing: politierobots.
De tests met zulke robots lopen nou niet bepaald op rolletjes. Het ene na het andere prototype wordt afgekeurd wegens ‘te gewelddadig’. Pas als een OmniCorp-wetenschapper het lumineuze idee krijgt om het lichaam van een neergeschoten agent als basis te gebruiken voor zo'n politierobot, komt daar verandering in. RoboCop is een schot in de roos.
Dat de agent in kwestie, Alex Murphy (Peter Weller), een van de laatste eerlijke smerissen van Detroit was, zou daar zomaar eens mee te maken kunnen hebben. Zeker omdat de geest van Murphy nu in een supersterk, onkwetsbaar robotlijf gegoten zit.
Het had niet veel gescheeld of Verhoeven had RoboCop nooit gemaakt. Voor hij het script voor de film in handen kreeg had al een hele rits grote regisseurs het al afgewezen. Ook Verhoeven was niet onder de indruk. Al na een paar pagina's was hij het beu, simpelweg omdat hij het niet zag zitten om een doorsnee-actiefilm te maken.
Pas toen zijn vrouw, die wel het hele script had gelezen, hem erop wees dat er veel meer in zat dan hersenloze actie, besloot Verhoeven RoboCop toch te regisseren. Het werd zijn grote doorbraak in Hollywood.
Partnerbijdrage
Dit vinden kijkers van de terugkeer van Carrie op Vrijdag
16:27Frank van Leeuwen presenteert nieuwe dagelijkse quiz: 'Aan het begin van een ontzettend leuk, creatief avontuur'
15:44Iris vindt liefde bij oude bekende uit B&B Vol Liefde, maar vergeet één belangrijk detail
15:09Glitter, glamour en verrassingen: Make Up Your Mind pakt uit met bijzondere special
13:51Oude seizoenen van Bureau-serie verdwenen van Videoland: Ewout Genemans legt uit waarom