TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vijf mannen zitten in een bistro in Parijs. Ze wachten op hun opdrachtgever: IRA-lid Deirdre (Natascha McElhone).
De vijf werkten vroeger allemaal voor een geheime dienst. Sam (Robert De Niro) schijnt een CIA-verleden te hebben, Vincent (Jean Reno) werkte bij de Franse geheime dienst. Gregor (Stellan Skarsgård) zat ooit bij de KGB. Tegenwoordig zijn ze alle vijf freelancers. Ze werken voor wie hen maar wil betalen. Ze zijn als het ware ronin: samoeraikrijgers zonder meester.
Deirdre heeft een klus voor hen: ze moeten een koffertje zien te bemachtigen. Wie het koffertje heeft en wat er in zit? Dat weet niemand. Dat de ronin niet de enigen zijn die op het koffertje azen is wel al vrij snel duidelijk.
Ronin is vooral bekend om de spectaculaire achtervolgingen in de straten van Nice en Parijs. Tijdens het opnemen van die scènes sneuvelden zo'n tachtig auto's.
Acteur Skipp Sudduth wilde graag zelf achter het stuur zitten tijdens die scènes. Voor hem geen stuntman.
Regisseur John Frankheimer ging akkoord, onder een voorwaarde: hij wilde tijdens het filmen geen remlichten zien. Ofwel: Sudduth mocht niet remmen.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'