TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vijf mannen zitten in een bistro in Parijs. Ze wachten op hun opdrachtgever: IRA-lid Deirdre (Natascha McElhone).
De vijf werkten vroeger allemaal voor een geheime dienst. Sam (Robert De Niro) schijnt een CIA-verleden te hebben, Vincent (Jean Reno) werkte bij de Franse geheime dienst. Gregor (Stellan Skarsgård) zat ooit bij de KGB.
Tegenwoordig zijn ze alle vijf freelancers. Ze werken voor wie hen maar wil betalen. Ze zijn als het ware ronin: samoeraikrijgers zonder meester.
Deirdre heeft een klus voor hen: ze moeten een koffertje zien te bemachtigen. Wie het koffertje heeft en wat er in zit? Dat weet niemand.
Dat de ronin niet de enigen zijn die op het koffertje azen is wel al vrij snel duidelijk.
Ronin is vooral bekend om de spectaculaire achtervolgingen in de straten van Nice en Parijs. Tijdens het opnemen van die scènes sneuvelden zo'n tachtig auto's.
Acteur Skipp Sudduth wilde graag zelf achter het stuur zitten tijdens die scènes. Voor hem geen stuntman.
Regisseur John Frankheimer ging akkoord, onder een voorwaarde: hij wilde tijdens het filmen geen remlichten zien. Ofwel: Sudduth mocht niet remmen.
Op deze dertiende dag van onze adventskalender brengen we je zeker geen ongeluk, want we mogen in samenwerking met Kesbeke een rijkgevuld cadeaupakket weggeven.
Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025
15:00Deze programma's en films kijk je op kerstavond 2025
14:48Met het Mes op Tafel sluit 2025 spetterend af met feestelijke oudejaarsspecial
14:45Deze BN'ers zitten volgens jullie in de pakken van The Masked Singer 2025
14:28Kerstpret met Gert, Ellen, Viktor en Marie: special De Verhulstjes binnenkort op Videoland