TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vijf mannen zitten in een bistro in Parijs. Ze wachten op hun opdrachtgever: IRA-lid Deirdre (Natascha McElhone).
De vijf werkten vroeger allemaal voor een geheime dienst. Sam (Robert De Niro) schijnt een CIA-verleden te hebben, Vincent (Jean Reno) werkte bij de Franse geheime dienst. Gregor (Stellan Skarsgård) zat ooit bij de KGB.
Tegenwoordig zijn ze alle vijf freelancers. Ze werken voor wie hen maar wil betalen. Ze zijn als het ware ronin: samoeraikrijgers zonder meester.
Deirdre heeft een klus voor hen: ze moeten een koffertje zien te bemachtigen. Wie het koffertje heeft en wat er in zit? Dat weet niemand.
Dat de ronin niet de enigen zijn die op het koffertje azen is wel al vrij snel duidelijk.
Ronin is vooral bekend om de spectaculaire achtervolgingen in de straten van Nice en Parijs. Tijdens het opnemen van die scènes sneuvelden zo'n tachtig auto's.
Acteur Skipp Sudduth wilde graag zelf achter het stuur zitten tijdens die scènes. Voor hem geen stuntman.
Regisseur John Frankheimer ging akkoord, onder een voorwaarde: hij wilde tijdens het filmen geen remlichten zien. Ofwel: Sudduth mocht niet remmen.
EO komt met nieuwe serie over verdwenen vissersschepen
11:40Kopen Zonder Kijken terugkijken? 'Dit is het latte frappuccino-huis van Jazz en Soraya'
11:40Terugkijken: Roxeanne Hazes geeft alvast een voorproefje van The Passion 2026
11:24Sneak peek: Mercedes en Thomas staan lijnrecht tegenover elkaar in finale De Bondgenoten
11:02AVROTROS komt met een eenmalige special van Maestro