TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een Die Hard-achtige film, maar dan op een middelbare school. Een behoorlijk smakeloos uitgangspunt voor een film.
De zeventienjarige Zoe (Isabel May) heeft het moeilijk met de dood van haar moeder. Haar thuissituatie is nog zwaarder door haar slechte relatie met haar vader (Thomas Jane). Hij is een harde ex-militair van wie Zoe weinig steun kan verwachten in Run Hide Fight. Hij heeft haar wel overlevingsvaardigheden geleerd.
Die heeft ze hard nodig als vier gewapende scholieren een bloedbad aanrichten in haar school en dat livestreamen. Zoe is geen makke prooi: ze vecht terug.
Door de vele massaschietpartijen op scholen in de Verenigde Staten, is Run Hide Fight een controversiële film. Er zijn wel vaker films gemaakt over schoolshootings, maar zelden zo ongepast als in dit geval.
Voor wie geïnteresseerd is in het onderwerp, maar liever een film met wat meer diepgang wil, zijn Elephant (2003), We Need to Talk About Kevin (2011), Utøya 22. Juli (2018), Mass (2021), The Fallout (2022) en de documentaire Bowling for Columbine (2002) betere opties.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Muziekfeest op het plein valt in het water op zomerse vrijdag
08:25B&B vol liefde-ster Timothy bijt van zich af na aantijgingen over strafblad
08:15Marco Schuitmaker in alle stilte bezig met eigen realitysoap: ‘We hebben al veel gefilmd’
08:06Tina Nijkamp doet teleurstellende ontdekking over The masked singer: ‘Helaas!’
08:00Noa Zwan verklapt afloop GTST-zomercliff met backstage selfie