TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij de première in 1952 liet Agatha Christie contractueel vastleggen dat haar toneelstuk The mousetrap pas verfilmd mocht worden als het zes maanden niet meer te zien was in de Londense theaters.
Ruim zeventig jaar later is het moment nog steeds niet daar: op een onderbreking in coronatijd na is het stuk continu te zien geweest.
Deze misdaadkomedie, die zich afspeelt rond de honderdste opvoering, speelt met dat gegeven. Tijdens de feestelijkheden wordt filmregisseur Leo Kopernick vermoord.
Inspecteur Stoppard (Sam Rockwell) gaat samen met de onervaren agent Stalker (Saoirse Ronan) op zoek naar de dader. Is er een verband met Kopernicks plannen voor een verfilming of speelt er meer?
Zo wordt See How They Run een lichtvoetig moordmysterie over moordmysteries, vol knipogen naar het werk van Agatha Christie en andere beroemde schrijvers van detectiveromans.
Het verhaal speelt zich dus af rondom de eerste cast van The mousetrap. Befaamd Britse acteur Richard Attenborough is de eerste acteur die Detective Sergeant Trotter speelde.
In See How They Run wordt hij gespeeld door opkomende ster Harris Dickinson. Als Attenborough begroet hij de rechercheurs door hen ‘darling’ te noemen.
Dit is iets wat Attenborough echt vaak deed. De acteur gaf aan dat hij het gebruikte als hij iemands naam vergeten was.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal
07:31De TV van gisteren: WK voetbal domineert de kijkcijfers