TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als de veertienjarige Billy (Asher Angel) in zijn zoveelste pleeggezin terechtkomt wil hij er zo snel mogelijk weer weg. Totdat er iets volslagen onverwachts gebeurt.
Een mysterieuze tovenaar (Djimon Hounsou) geeft hem speciale krachten. Als Billy het woord ‘Shazam’ zegt, verandert hij in de superheld Shazam (Zachary Levi). Samen met zijn pleegbroer Freddy (Jack Dylan Grazer) – een echte superheldenfan – probeert hij uit te vinden welke superkrachten hij heeft. Ondertussen gaan ze vol overmoed de strijd aan met pestkoppen en andere schurken.
Zo is Shazam!, naar de strips van uitgever DC Comics, meer dan een superheldenfilm, het is een verhaal over een jongen die onvermoede krachten in zichzelf vindt. En een film over opgroeien: Billy mag als Shazam dan wel het lichaam van een volwassen man hebben, hij is nog steeds een jongen van veertien.
Shazam is niet de oorspronkelijke naam van dat personage: hij heette eerst Captain Marvel. Omdat concurrent Marvel ook een Captain Marvel in de gelederen had, hernoemde DC Comics hem Shazam. Dat was ook meteen een goede manier om de naam van de concurrent niet meer te hoeven gebruiken.
Shazam! is niet de eerste film over deze superheld: in 1941 verscheen Adventures of Captain Marvel. Dat is ook nog eens de eerste film ooit die gebaseerd is op een comic over een superheld.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Vanavond op TV: Dertigers, Flikken Gent, Samaritan
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
11:46Ewout Genemans onthult startdatum van nieuw seizoen Ewout:
10:36Monique Hansler laat van zich horen vanuit Spanje: 'Zo angstig'