TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Osamu (Lily Franky) woont met zijn gezin – vrouw Nobuyo, zoon Shota en Nobuyo's zus Aki – in het piepkleine appartementje van oma Hatsue (Kirin Kiki).
De sfeer is gemoedelijk en liefdevol en iedereen draagt een steentje bij. Osamu en Shota doen dat met winkeldiefstal.
Voor het vader-zoonduo is dat ondertussen een tweede natuur geworden. Net als de warmte en vrijgevigheid van het gezin.
Dat laatste wordt duidelijk als Shota en Osamu na een klus een van huis weggelopen meisje tegenkomen. Hoe zwaar ze het ook hebben, een zesde persoon kan er nog wel bij in het krappe huisje.
De komst van de kleine Yuri (Miyu Sasaki) zet ontwikkelingen in gang die de levens van het gezin voorgoed zal veranderen. Regisseur Hirokazu Koreeda maakt van Shoplifters een prachtig, ontroerend portret van een familie waarin de bloedband minder belangrijk is dan de tijd en aandacht die mensen elkaar geven.
Hirokazu Koreeda haalde het idee voor Shoplifters uit het nieuws. Een bericht over families die pensioenbetalingen van hun al lang overleden ouders opstrijken leverde hem de inspiratie voor het verhaal.
Hij deed onderzoek voor het verhaal in weeshuizen. Met resultaat: zijn film won in Cannes de Gouden Palm en werd genomineerd voor de Oscar voor beste buitenlandse film.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Dit is hoe lang het nieuwe seizoen van B&B Vol Liefde duurt
09:45Terugkijken: Lionel Messi dolt Algerije met prachtige hattrick tijdens WK voetbal
09:22De eerste beelden van de nieuwe Netflix-serie De Eetclub zijn verschenen
09:05Oh nee: dit is waarom De Bondgenoten woensdag pas om 22:00 uur te zien is
08:44De TV van gisteren: De Bondgenoten-kijkers vellen eerste oordeel over nieuwe bewoners