TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Osamu (Lily Franky) woont met zijn gezin – vrouw Nobuyo, zoon Shota en Nobuyo's zus Aki – in het piepkleine appartementje van oma Hatsue (Kirin Kiki).
De sfeer is gemoedelijk en liefdevol en iedereen draagt een steentje bij. Osamu en Shota doen dat met winkeldiefstal.
Voor het vader-zoonduo is dat ondertussen een tweede natuur geworden. Net als de warmte en vrijgevigheid van het gezin.
Dat laatste wordt duidelijk als Shota en Osamu na een klus een van huis weggelopen meisje tegenkomen. Hoe zwaar ze het ook hebben, een zesde persoon kan er nog wel bij in het krappe huisje.
De komst van de kleine Yuri (Miyu Sasaki) zet ontwikkelingen in gang die de levens van het gezin voorgoed zal veranderen. Regisseur Hirokazu Koreeda maakt van Shoplifters een prachtig, ontroerend portret van een familie waarin de bloedband minder belangrijk is dan de tijd en aandacht die mensen elkaar geven.
Hirokazu Koreeda haalde het idee voor Shoplifters uit het nieuws. Een bericht over families die pensioenbetalingen van hun al lang overleden ouders opstrijken leverde hem de inspiratie voor het verhaal.
Hij deed onderzoek voor het verhaal in weeshuizen. Met resultaat: zijn film won in Cannes de Gouden Palm en werd genomineerd voor de Oscar voor beste buitenlandse film.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
GTST Spoilers - maandag 29 juni t/m donderdag 2 juli 2026
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, Robin Hood
22:08Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'
20:57Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast