TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is niet voor de eerste keer dat de Borg de Federatie aanvallen. Kapitein Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) is in het verleden zelfs al eens geassimileerd door de buitenaardse griezels.
Vandaar dat de Federatie Picard in Star Trek: First Contact opdracht geeft zich afzijdig te houden. Ze zijn bang dat hij door vroegere assimilatie niet volledig betrouwbaar meer is.
Als hij ziet dat de Federatie zware verliezen lijdt, slaat Picard die waarschuwing in de wind. Met de bemanning van de Enterprise mengt hij zich in de strijd.
Als een schip van de Borg drie eeuwen terug in de tijd springt, gaat de Enterprise erachteraan. Dat is maar goed ook.
De Borg hebben snode plannen met Zefram Cochrane (James Cromwell). Hij is de man die in 2063 de warpaandrijving uitvond, waarmee ruimteschepen sneller dan het licht kunnen vliegen.
Picard en zijn mannen moeten voorkomen dat de Borg Cochrane uitschakelen voor hij zijn uitvinding voltooit.
Voor James Cromwell is zijn rol in Star Trek: First Contact niet zijn eerste ervaring met het Star Trek-universum. De acteur was al twee keer in een aflevering van een van de Star Trek-series te zien.
In 1990 én in 1993 speelde hij een personage in een aflevering van Star Trek: The Next Generation. Het was geen terugkerend personage: Cromwell speelde twee verschillende rollen.
Gwen van Poorten presenteert nieuw NET5-programma 2 Vreemden onder 1 Dak
08:21Welk programma vervangt The House of Hide & Seek op RTL 4?
07:54De TV van gisteren: Moeizame overwinning van het Nederlands elftal trekt bijna 1,5 miljoen kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 15 t/m donderdag 18 juni 2026
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, Django Unchained