TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tussen 1966 en 1969 maakte bedenker Gene Roddenberry drie seizoenen van een serie over de avonturen van de bemanning van een ruimteschip. Die serie heette Star Trek.
Star Trek was toen al populair. Het leek dus een kwestie van tijd voor er ook een film zou komen.
Dat duurde nog een tijdje. Star Trek: The Motion Picture verscheen in 1979, tien jaar na de laatste aflevering van die eerste serie.
In deze film zet een gigantisch ruimteschip koers naar aarde. En het lijkt erop dat het niet veel goeds in de zin heeft.
Wie kan deze buitenaardse griezels stoppen? Het enige Federatieschip in de buurt is de Enterprise.
Het heeft net een grondige upgrade ondergaan, dus klaar voor de strijd is het wel. Maar zijn kapitein Kirk (William Shatner) en zijn bemanning dat ook?
Hoofdrolspeler William Shatner zag Star Trek: The Motion Picture voor het eerst tijdens de wereldpremière. Hij was niet bepaald blij met het eindresultaat.
Volgens hem zou de film zelfs het einde van de franchise betekenen: “Dat was het dan. We hebben ons best gedaan, de film was niet goed, en er zal er nooit meer eentje komen.”
Zijn voorspelling kwam niet uit: de film werd – net als de vele vervolgen – een succes. Jaren later keek Shatner met een knipoog terug op dat commentaar: “Zo zie je maar weer dat ik er echt geen verstand van heb.”
Partnerbijdrage
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
22:29RTL Boulevard ontroert kijkers met speciale uitzending over Peter R. de Vries
18:12Tim Hofman interviewt BN'ers in nieuwe serie
15:34Koningsdag 2027 wordt in deze stad gevierd
14:24Dieter Coppens komt met bijzonder nieuw programma Wildlife naar NPO 3