TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tussen 1966 en 1969 maakte bedenker Gene Roddenberry drie seizoenen van een serie over de avonturen van de bemanning van een ruimteschip. Die serie heette Star Trek.
Star Trek was toen al populair. Het leek dus een kwestie van tijd voor er ook een film zou komen.
Dat duurde nog een tijdje. Star Trek: The Motion Picture verscheen in 1979, tien jaar na de laatste aflevering van die eerste serie.
In deze film zet een gigantisch ruimteschip koers naar aarde. En het lijkt erop dat het niet veel goeds in de zin heeft.
Wie kan deze buitenaardse griezels stoppen? Het enige Federatieschip in de buurt is de Enterprise.
Het heeft net een grondige upgrade ondergaan, dus klaar voor de strijd is het wel. Maar zijn kapitein Kirk (William Shatner) en zijn bemanning dat ook?
Hoofdrolspeler William Shatner zag Star Trek: The Motion Picture voor het eerst tijdens de wereldpremière. Hij was niet bepaald blij met het eindresultaat.
Volgens hem zou de film zelfs het einde van de franchise betekenen: “Dat was het dan. We hebben ons best gedaan, de film was niet goed, en er zal er nooit meer eentje komen.”
Zijn voorspelling kwam niet uit: de film werd – net als de vele vervolgen – een succes. Jaren later keek Shatner met een knipoog terug op dat commentaar: “Zo zie je maar weer dat ik er echt geen verstand van heb.”
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Het NOS Journaal van 20:00 uur is voorlopig niet te zien op NPO 1: dit is waarom
13:52Roma keert terug in De Bondgenoten: 'Die kriebel kwam meteen'
13:25Thomas heeft pijnlijke boodschap voor Chess: 'Ik denk dat ik jou moet loslaten'
13:00Omroep MAX deelt alvast meer details van nieuw seizoen We Zijn er Bijna!
11:35Gerri Eickhof keert na afscheid NOS terug op tv met documentaireserie