TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hoe hou je een filmserie die al veertig jaar loopt fris? Hoe spreek je een nieuwe generatie aan zonder de fans van het eerste uur van je te vervreemden?
Regisseur Rian Johnson (die hierna Knives Out maakte) slaagt er in dit achtste deel uit de Star Wars-franchise knap in.
Hij doet dat door de verhaallijnen van oude bekenden prinses Leia (Carrie Fisher) en Luke Skywalker (Mark Hamill) te verweven met die van nieuwe(re) personages als Rey (Daisy Ridley) en Poe (Oscar Isaac).
Onder leiding van Leia moeten de Rebellen er alles aan doen om niet compleet weggevaagd te worden door de First Order. Daarbij spelen thema’s als hoop en het leren van (fouten uit) het verleden een belangrijke rol.
Daarnaast levert Johnson in Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi een aantal van de indrukwekkendste actiescènes uit de serie af, waarbij vooral zijn kleurgebruik opvalt.
Mark Hamill was niet heel blij met het verhaal dat Rian Johnson bedacht had voor Luke Skywalker. Dat stak hij niet onder stoelen of banken. Hij zei tegen Johnson: “Ik ben het fundamenteel oneens met elke keuze die je hebt gemaakt voor dit personage.”
Gelukkig betekende dat niet dat hij niet meer aan Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi wilde meewerken. Om de veranderingen van zijn personage toch beter te begrijpen schreef Hamill zijn eigen versie van Lukes achtergrondverhaal.
Video: Drama, gegil en veel tranen in Echt Meisjes in de Jungle: ‘Het is net een gesticht’
11:50The Voice of Holland gemist? Rafael maakt indruk met Elvis-nummer Trouble
11:21Kijken: Ben Affleck haalt sitcom-iconen van stal in Super Bowl-reclame (en het internet gaat compleet los)
10:31Angela Schijf over nieuwe seizoen Flikken Maastricht: 'Kijker wordt niet teleurgesteld'
10:24Programma Olympische Winterspelen maandag 9 februari: Zo laat beginnen Femke Kok en Jutta Leerdam aan 1.000 meter