TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tristan (Charlie Cox) is verliefd op Victoria (Sienna Miller) het mooiste meisje van Wall. Hij wil zijn liefde aan haar bewijzen door een vallende ster voor haar te vinden.
Als hij een vallende ster ziet boven Wall, het dorpje waar ze wonen, gaat hij er dan ook meteen achteraan. Tristan sprint door een bres in de muur die het plaatsje tegen de boze buitenwereld beschermt. Zo belandt hij in het magische land Stormhold. Hij vindt de vallende ster, maar niet op de manier die hij had verwacht.
Dat is in Stardust namelijk niet een stuk steen uit de ruimte, maar een jonge vrouw. Hoe kan hij Yvaine (Claire Danes) nou aan Victoria geven als blijk van zijn liefde?
En dan is er nog dat andere probleem: Tristan is niet de enige die achter Yvaine aanzat. Ook de gemene heks Lamia (Michelle Pfeiffer) wil de levende vallende ster maar wat graag in handen krijgen.
Michelle Pfeiffer is niet de enige grote ster in Stardust. Ook Robert De Niro heeft een rol in de film. Ook grote namen als Peter O'Toole, Rupert Everett, Ricky Gervais en Little Britain-bedenker David Walliams komen voorbij.
Komt de stem van de verteller je bekend voor? Dat kan: dat is Ian McKellen.
Stardust is gebaseerd op het gelijknamige boek van Neil Gaiman. Oorspronkelijk waren de filmrechten in handen van Miramax. Toen de productiemaatschappij van de Weinstein-broers de rechten liet verlopen, was de schrijver huiverig ze aan zomaar iemand toe te kennen. Uiteindelijk schonk hij de eer aan Matthew Vaughn, letterlijk. Vaughn hoefde niet te betalen voor de filmrechten: Gaiman vertrouwde erop dat de regisseur woord zou houden en zijn verhaal eer aan zou doen.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij