TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kim (Maggie Grace) is met een vriendin op vakantie in Europa. In Frankrijk valt het tweetal in handen van een bende Albanese mensensmokkelaars.
Misschien hadden de Oost-Europese snoodaards beter een ander Amerikaans meisje kunnen ontvoeren.
Kim is namelijk de dochter van voormalig CIA-agent Bryan Mills (Liam Neeson). En Mills heeft, zoals hij het zelf zo mooi zegt, precies de talenten die nodig zijn om de bende aan te pakken.
Dat is dan ook wat Bryan in de actieknaller Taken doet: hij gaat naar Europa om zijn dochter en haar vriendin te bevrijden.
Daarmee neemt de ervaren rouwdouwer geen genoegen. Bryan zal niet rusten voordat hij de hele Albanese boevenbende heeft opgerold.
De makers van Taken wilden eerst dat Jeff Bridges de hoofdrol zou gaan spelen. Toen hij zich terugtrok, kwamen ze uit bij Liam Neeson.
Neeson dacht dat de film zou floppen, maar hij nam de rol toch aan. Zo kon hij mooi vier maanden in Parijs werken en karate leren.
Ook vond hij het een uitdaging om een keer in een actiefilm te spelen.
Taken werd een groot succes. Zo groeide Neeson op latere leeftijd (hij was al 56) ineens uit tot een echte actieheld.
John van den Heuvel doet onthulling in nieuwe Videoland Original: topcrimineel Bolle Jos was bijna gepakt
08:11Presentatrice Hila Noorzai bevallen van een zoontje
07:41De TV van gisteren: Kijkers genieten van het Musical Awards Gala
22:00Danique uit MAFS staat open om weer te daten: 'Uit respect naar het programma en Kyle nog niet gedaan'
22:00Rob en Sandra uit MAFS kregen dus toch nog de kans om medekandidaten te ontmoeten