TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Travis Bickle (Robert De Niro) lijdt aan slapeloosheid. Omdat hij 's nachts toch wakker is, werkt hij als taxichauffeur in New York.
Elke nacht rijdt hij door de slechte buurten van New York. Het lukt hem maar niet zijn draai te vinden. Hij veracht het 'tuig' dat de stad bevolkt: elke nacht ziet hij in de slechte buurten van de stad pooiers, hoeren en drugsdealers aan het werk. Al zijn pogingen tot menselijk contact mislukken jammerlijk. Travis' frustratie hierover loopt uiteindelijk zelfs zo hoog op dat hij zichzelf niet meer in de hand heeft.
Taxi Driver draait dus vooral om eenzaamheid en onmacht. Het is een hoogtepunt in Scorseses toch al indrukwekkende oeuvre en een absolute klassieker.
Om zich voor te bereiden op zijn rol in Taxi Driver werkte Robert De Niro ook echt als taxichauffeur. Een maand lang maakte hij, net als Travis Bickle, werkdagen van vijftien uur in een New Yorkse yellow cab. Ook deed hij onderzoek naar psychische aandoeningen. En dat was nog niet alles.
Toen hij in Itaië was voor de opnames van Novecento bezocht hij daar een Amerikaanse legerbasis. Daar sprak hij met militairen uit het Midwesten van de VS om zich hun accent eigen te maken. Het resultaat mocht er wezen: De Niro werd genomineerd voor de Oscar voor beste acteur.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Vandaag inside buitengewoon kritisch op Bram Bakker na Javier Guzman incident
06:00Programma Olympische Winterspelen zaterdag 14 februari
16:44Alex uit Over Mijn Lijk gaat naar hospice: 'Nieuwe fase in emotionele achtbaan'
15:51Kijkers De Bondgenoten steunen Salar en Mercedes en gaan los over vader
14:49StukTV maakt nieuw seizoen De Drop voor Videoland