TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Travis Bickle (Robert De Niro) lijdt aan slapeloosheid. Omdat hij 's nachts toch wakker is, werkt hij als taxichauffeur in New York.
Elke nacht rijdt hij door de slechte buurten van New York. Het lukt hem maar niet zijn draai te vinden. Hij veracht het 'tuig' dat de stad bevolkt: elke nacht ziet hij in de slechte buurten van de stad pooiers, hoeren en drugsdealers aan het werk. Al zijn pogingen tot menselijk contact mislukken jammerlijk. Travis' frustratie hierover loopt uiteindelijk zelfs zo hoog op dat hij zichzelf niet meer in de hand heeft.
Taxi Driver draait dus vooral om eenzaamheid en onmacht. Het is een hoogtepunt in Scorseses toch al indrukwekkende oeuvre en een absolute klassieker.
Om zich voor te bereiden op zijn rol in Taxi Driver werkte Robert De Niro ook echt als taxichauffeur. Een maand lang maakte hij, net als Travis Bickle, werkdagen van vijftien uur in een New Yorkse yellow cab. Ook deed hij onderzoek naar psychische aandoeningen. En dat was nog niet alles.
Toen hij in Itaië was voor de opnames van Novecento bezocht hij daar een Amerikaanse legerbasis. Daar sprak hij met militairen uit het Midwesten van de VS om zich hun accent eigen te maken. Het resultaat mocht er wezen: De Niro werd genomineerd voor de Oscar voor beste acteur.
Uniek in De Bondgenoten: Ruzie om Ricardo aan de poort
20:07Dave Roelvink en Marijn Kuipers verbreken verloving en beëindigen relatie
19:20Dit zijn de drie genomineerden voor de Televizier-Ring Acteur 2026
19:14Dit zijn de genomineerden voor de Televizier-Ring Talent 2026
18:54NTR heeft bevestigd: Stefan de Walle stopt na vijftien jaar als 'adviseur' van de Sint