TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Is er plek voor twijfel in een gemeenschap die zeer rechtlijnig is? Op die vraag zoekt Thomas (Jonas Smulders) een antwoord.
Hij heeft alles wat hij zich kan wensen: een goed huwelijk en een prachtige positie binnen de pinksterkerk; voorganger Daniel (Daniel Boissevain) ziet hem zelfs als zijn opvolger. En toch knaagt er iets.
Door kleine gebeurtenissen en gesprekken met mensen ‘van buiten’ begint Thomas zich in Pinksterprins af te vragen of hij het pad dat voor hem ligt wel wil volgen. Tot afgrijzen van de gemeenschap, zijn familie en zijn vrouw.
Regisseur Karsten de Vreugd was in het verleden zelf lid van de pinkstergemeente. In Pinksterprins tonen scenarioschrijver Don Duyns en hij de worsteling van iemand die nuance zoekt in een wereld die uitgaat van het absolute. Ze doen dat met respect voor de overtuigingen en rituelen van die gemeenschap. Zo laten ze de schoonheid en waarde van twijfel zien.
Telefilm: Pinksterprins is op zaterdag 22 februari 2025 om 21:55 uur te zien op NPO 3.
Partnerbijdrage
Reünie A.S.S. - Anti Survival Show: bekijk de eerste beelden
16:16Dit is het uitzendschema van De Bondgenoten in juni
14:29Tina Nijkamp onderzoekt: is de stem van Caroline Tensen veranderd?
13:47Oordeel zelf: ging Rafael van der Vaart te ver met dit grapje over Japanners?
13:27Salar uit De Bondgenoten geeft duidelijkheid over relatie met Mercedes