TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het 65+-bestaan biedt zeven Britse gepensioneerden nog niet wat ze ervan hadden verwacht. Een gelikte advertentie van een luxehotel in India lijkt de oplossing. Ze twijfelen niet langer en vertrekken naar het goedkope en exotische India.
Het ligt in de lijn der filmverwachtingen dat het plaatje uit de advertentie niet helemaal klopt. Aangekomen bij The Best Exotic Marigold Hotel is de beloofde luxe ver te zoeken.
Waar de jonge eigenaar Sonny (Dev Patel, bekend van Slumdog Millionaire) een luxueus resort ziet, zien de oudjes een stoffige bouwval. Maar als nu er toch zijn, dan kunnen ze er maar beter het beste van maken.
En dat doen ze dan ook. Evelyn (Judi Dench), Douglas (Bill Nighy), Muriel (Maggie Smith) storten zich in het kleurrijke India vol in het leven. Soms zelfs voor het eerst.
Regisseur John Madden scoorde in 1998 met Shakespeare in Love al een flinke bioscoophit. Met The Beste Exotic Marigold Hotel deed hij dat nog eens dunnetjes over.
Ook in de Nederlandse filmhuizen deed de film het goed: dik tachtigduizend mensen kochten een kaartje. Wereldwijd bracht de film bijna 140 miljoen dollar op.
Genoeg om de makers te verleiden een vervolg te maken. The Second Best Marigold Hotel verscheen in 2015.
De TV van gisteren: Flikken Maastricht duikt met afscheid van Floris Wolfs onder de miljoen
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, Najib Amhali: 30 jaar on stage, The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
18:53Maandag in emotionele aflevering Kopen Zonder Kijken: 'Ik wil niet verhuizen, maar het moet wel'
16:02Valerio Zeno doet open sollicitatie voor Het Perfecte Plaatje
14:26'Cabaretière Martine Sandifort krijgt een eigen documentaire bij de NPO'