TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het 65+-bestaan biedt zeven Britse gepensioneerden nog niet wat ze ervan hadden verwacht. Een gelikte advertentie van een luxehotel in India lijkt de oplossing. Ze twijfelen niet langer en vertrekken naar het goedkope en exotische India.
Het ligt in de lijn der filmverwachtingen dat het plaatje uit de advertentie niet helemaal klopt. Aangekomen bij The Best Exotic Marigold Hotel is de beloofde luxe ver te zoeken.
Waar de jonge eigenaar Sonny (Dev Patel, bekend van Slumdog Millionaire) een luxueus resort ziet, zien de oudjes een stoffige bouwval. Maar als nu er toch zijn, dan kunnen ze er maar beter het beste van maken.
En dat doen ze dan ook. Evelyn (Judi Dench), Douglas (Bill Nighy), Muriel (Maggie Smith) storten zich in het kleurrijke India vol in het leven. Soms zelfs voor het eerst.
Regisseur John Madden scoorde in 1998 met Shakespeare in Love al een flinke bioscoophit. Met The Beste Exotic Marigold Hotel deed hij dat nog eens dunnetjes over.
Ook in de Nederlandse filmhuizen deed de film het goed: dik tachtigduizend mensen kochten een kaartje. Wereldwijd bracht de film bijna 140 miljoen dollar op.
Genoeg om de makers te verleiden een vervolg te maken. The Second Best Marigold Hotel verscheen in 2015.
Johan Derksen snapt niets van uitslag The Voice of Holland: ‘Sanne stak er met kop en schouders bovenuit’ (video)
09:29Tommie Christiaan ontmoet zijn oude drugsdealer in EO-programma Hel of Hotel
08:47Video: De Bondgenoten-Fianca over haar avontuurtjes met Casper: ‘Het was een project’
07:54Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken