TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Brad Harris (Jack Black), Stu Preissler (Steve Martin) en Kenny Bostick (Owen Wilson) zijn het helemaal zat om vast te zitten door verplichtingen en verantwoordelijkheden. Daarom besluiten ze om een jaar lang hun droom achterna te gaan.
Wat die droom is? Zo veel mogelijk vogels spotten.
Een ‘big year’ is informele competitie onder vogelspotters. Het doel is om in één kalenderjaar zoveel mogelijk verschillende vogelsoorten te spotten in een bepaald gebied.
Brad, Stu en Kenny gaan in The Big Year proberen om het record van Kenny – 732 soorten vogels in een jaar – te verbeteren.
Steve Martin is niet alleen acteur en komiek, hij is ook muzikant: hij speelt banjo. Met zijn banjomuziek heeft Martin drie Grammy's gewonnen.
Op de set van The Big Year werkte hij ook aan muziek. De nummers die hij schreef staan op een album dat hij samen met de bluegrassband Sleep Canyon Rangers maakte.
Dat album, Rare bird alert, werd in 2012 genomineerd voor de Grammy voor beste bluegrassalbum. Daarmee deed Martins muziek het een stuk beter dan de film: The Big Year bracht wereldwijd nog geen 7,5 miljoen euro op. En dat terwijl hij 41 miljoen had gekost.
Partnerbijdrage
'Gerard Cox bezocht Joke Bruijs nog altijd en dan zongen ze samen'
08:46Terugkijken: Paul de Leeuw geeft een heel bijzonder optreden cadeau aan Bente
08:15De TV van gisteren: vallende cameraman in Miljoenenjacht en eerbetoon aan Gerard Cox
06:47Vanavond op TV: Kamp Van Koningsbrugge, Kom je bij me eten? Vips, Knight and Day
13:33Cabaretier en programmamaker Gerard Cox op 85-jarige leeftijd overleden