TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jake Blues (John Belushi) heeft een tijd in de cel gezeten, maar nu komt hij vrij. Zijn broer Elwood (Dan Aykroyd) staat hem bij de gevangenispoort op te wachten.
De gebroeders Blues stappen in Elwoods auto en rijden naar Chicago, de stad waar ze zijn opgegroeid. Daar ontdekken ze dat het weeshuis waar ze vroeger woonden moet sluiten.
Is die sluiting nog te voorkomen? Zeker: als iemand binnen elf dagen genoeg geld bij elkaar verzamelt om de schulden af te betalen, kan het weeshuis openblijven.
The Blues Brothers zouden The Blues Brothers niet zijn als ze geen oplossing voor dat probleem zouden vinden. Ze brengen hun oude band weer bij elkaar om met optredens de benodigde poen bij elkaar te verdienen.
Naast Saturday night live-sterren John Belushi en Dan Aykroyd bestaat de cast van The Blues Brothers voor een groot deel uit bekende muzikanten. De film barst uit elkaar van de soul-, jazz- en blueshelden. En ze zingen en spelen allemaal een mopje mee.
Zo zingt Ray Charles het nummer ‘Shake your tail feather’, vertolkt Aretha Franklin haar hit ‘Think’ en waagt zij zich samen met James Brown en John Lee Hooker aan een swingende versie van Elvis Presley’s ‘Jail house rock’.
En dan hebben we het muzikale hoogtepunt van de film nog niet eens gehad: het legendarische ‘Everybody needs somebody to love’, gezongen door de broertjes Blues zelf.
Komende week in GTST: Hervatte hardvochtigheden en de drieste drie dagen date
18:18Nieuw seizoen Dag & Nacht is vanaf deze datum te zien
16:02Gilbert uit Winter Vol Liefde ligt slecht bij veel kijkers: 'Gevaarlijk eng mannetje'
14:23Mag de zoon van Chantal Janzen meedoen aan The Voice of Holland?
13:44Loraine is te zien in Over Mijn Lijk: 'Ik merkte dat ik vermoeid werd'