TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Ze had het slechter kunnen treffen: Oprah maakt haar acteerdebuut in een film van topregisseur Steven Spielberg.
The Color Purple vertelt het verhaal van Celie (Whoopi Goldberg). Zij leidt in de jaren 30 een zwaar leven in de zuidelijke staten van Amerika.
Als ze pas dertien is dwingt haar strenge vader Celie te trouwen met de al even harteloze Albert (Danny Glover). Celie moet haar kersverse man 'Mister' noemen, zo streng is hij.
Van liefde is geen sprake: Albert ziet Celie meer als een soort huishoudster. Hij snauwt haar af, misbruikt haar en zoekt zijn vertier ondertussen buiten de deur.
Een van zijn minnaressen is de blueszangers Shug (Margaret Avery). Zij komt op een gegeven moment zelfs bij Albert en Celie wonen. Dat klinkt niet fijn, maar Celie is blij met Shug: van haar leert ze van zichzelf te houden.
Ook Sofia (Winfrey) helpt Celie zich tegen de gemene Albert te verweren.
Met The Color Purple verfilmde Steven Spielberg het gelijknamige boek van Alice Walker. De Nederlander Menno Meyjes tekende voor het scenario.
Dat ging hem goed af: hij sleepte een Oscarnominatie in de wacht. Naast de nominatie voor het scenario kreeg de film nog tien andere nominaties. Ook Oprah werd genomineerd, in de categorie beste vrouwelijke bijrol.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit
08:10De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Kingdom of Heaven
11:48Hélène Hendriks onthult: 'Deze gast maakt binnenkort debuut bij Vandaag inside'
11:38GTST strikt acteur Tarikh Janssen als mysterieuze nieuwkomer Rex Martin