TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hollywood is doorgaans snel met films over gebeurtenissen die belangrijk zijn voor Amerika. De Vietnamoorlog is een uitzondering; het duurde een tijd voordat filmmakers dit gevoelige onderwerp durfden aan te pakken.
Pas in de late jaren 70 kwamen de eerste Vietnamfilms uit, met Apocalypse Now als bekendste. Een jaar vóór die film maakte Michael Cimino The Deer Hunter.
Van de drie uur durende film gaat een derde over het leven van een aantal vrienden in een Amerikaans stadje. Het tweede deel gaat over hun ervaringen in Vietnamees krijgsgevangenschap.
Het slot van de film draait om hun ervaringen bij hun terugkeer in Amerika. Zo laat Cimino op indringende wijze zien wat voor effect een oorlog op een mens kan hebben, ook als die oorlog al lang is afgelopen.
Robert De Niro en Meryl Streep kregen Oscarnominaties voor hun rollen, Christopher Walken won de Oscar voor beste mannelijke bijrol.
Na het succes van The Deer Hunter was regisseur Michael Cimino hot in Hollywood. Productiemaatschappij United Artists gaf hem carte blanche voor zijn volgende project.
Dat bleek niet zo'n goed idee. Het ruim drieënhalf uur durende Heaven's Gate werd een flop van jewelste.
Wat heet: de film – die dik veertig miljoen dollar had gekost – leverde slechts drieënhalf miljoen op. Het scheelde niet veel of Cimino had United Artists eigenhandig de nek omgedraaid: het bedrijf kon een faillissement maar net afwenden.
Pieter Derks over het nieuwe realityspel Wolven: 'Een echte mindf*ck'
10:00Beste Zangers-deelnemer Yves Berendse onthult of hij openstaat voor een eigen realityserie
09:10Yvon Jaspers ziet Boer zoekt vrouw-stel Gerben en Vivian trouwen: 'Geweldig mooi lief bruidspaar'
09:05Urk!-ster Mathilde verbreekt relatie met vriend Davy: ‘Zo snel mogelijk achter me laten’
08:59Douwe Bob eerste gast in nieuw seizoen Eva na bijzondere zomer