TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zeven jaar na Sideways bewees regisseur Alexander Payne met The Descendants opnieuw dat hij een meester is in menselijke komedies waarin tragiek en humor dicht naast elkaar liggen.
Zijn nuchtere benadering zorgt er ook nu weer voor dat een potentieel soapachtig verhaal toch geloofwaardig blijft. George Clooney speelt in The Descendants een van zijn beste rollen als de op Hawaï wonende Matt King, een man van middelbare leeftijd die weinig tijd aan zijn gezin besteedt. Tot zijn vrouw Elizabeth door een ongeluk in coma raakt. Plotseling moet Matt in zijn eentje voor hun dochters Alexandra (Shailene Woodley) en Scottie (Amara Miller) zorgen.
Alsof dat niet lastig genoeg is, vertelt Alexandra hem dan ook nog dat Elizabeth voor het ongeluk vreemdging en van Matt wilde scheiden. De gevolgen van al die ontwikkelingen verpakt Payne in een eigenzinnige, sympathieke tragikomedie.
George Clooney wilde de hoofdrol in The Descendants graag spelen omdat het een ander soort rol is dan hij vaak speelt. Meestal hebben zijn personages zaakjes op orde, maar Matt King heeft dat duidelijk niet. Het bleek een goede keuze van Clooney: hij werd geprezen om zijn rol en won vele prijzen, waaronder een Golden Globe. De Oscar mocht hij helaas niet mee naar huis nemen.
De film won wel een Oscar voor het beste bewerkte scenario, dezelfde prijs die Alexander Payne zeven jaar eerder ook won voor Sideways.
André Hazes komt met nieuw seizoen realifesoap: 'Volgend jaar weer draaien' (video)
09:18De TV van gisteren: Richard Groenendijk wint op primetime, weinig kijkers voor toespraak Koning
06:47Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'
11:23Woeste Grond en Een Huis Vol zijn maandag en dinsdag niet te zien en dit is de reden