TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Britse komiek Sacha Baron Cohen is goed met typetjes. Hij werd beroemd als neprapper Ali G en scoorde een bioscoophit als de Kazachstaanse journalist Borat. Ook als de Oostenrijkse modejournalist Brüno deed hij het niet slecht.
Zijn volgende typetje? In The Dictator speelt hij Aladeen, de dictator van het fictieve land Wadiya. Hij komt naar New York om een toespraak te houden voor de Verenigde Naties. Ook wil de VN hem graag ondervragen over de kernwapens die Wadiya heeft. Zover komt het niet. Voor hij bij het VN-gebouw aankomt, wordt de dictator ontvoerd.
Zijn ontvoerder scheert diens kenmerkende baard af. Ondertussen vertelt een dubbelganger van Aladeen tegen de leden van de VN dat Wadiya een democratie zal worden. Aladeen slaagt erin te ontsnappen. Zonder baard en zonder land moet hij proberen zijn schrikbewind te redden.
Bij wijze van promotiestunt voor The Dictator ging Sacha Baron Cohen in februari 2012 verkleed als Aladeen naar de uitreiking van de Oscars. Hij droeg een urn bij zich. Tijdens een interview op de rode loper vertelde Aladeen aan Ryan Seacrest dat daarin de as van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-il zat.
Even later gooide hij – zogenaamd per ongeluk – de urn leeg over Seacrests smoking. De organisator van de Academy Awards was niet gecharmeerd van die grap. Cohen kwam dat jaar niet verder dan de rode loper. De Oscaruitreiking, en dus ook de beruchte feestjes erna, gingen aan zijn neus voorbij.
The Dictator is op zaterdag 25 januari 2025 om 22:25 uur te zien op Comedy Central.
Partnerbijdrage
Dit is de jury van het vernieuwde Got Talent
15:47Producent Sleepers wil opnieuw in gesprek met Teun Kuilboer: 'In ieders belang dat we dit zorgvuldig behandelen'
15:05Gwen van Poorten presenteert dit nieuwe realityprogramma van Net5
14:44Dit programma vervangt No Way Back VIPS op SBS6
14:14Dit is de grote winnaar van het eerste seizoen Watch Your Back