TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Anthony (Anthony Hopkins), een zieke, tachtigjarige Londenaar lijdt aan dementie. Zijn recentste verzorger heeft hij weggepest, iets wat hij ook al bij eerdere verzorgers deed.
Anthony vindt al die verzorgers maar onzin en denkt prima zonder te kunnen. Zijn dochter Anne (Olivia Colman), die er toch regelmatig is, kan hem toch helpen met boodschappen enzo. Anne is het hier niet mee eens, en aangezien ze binnenkort naar Parijs verhuist, moet er voor eens en voor altijd een goede verzorger zijn die zich niet laat afschrikken.
Verward en overstuur begint Anthony in The Father zijn grip op de realiteit te verliezen. Waarom komt zijn jongste dochter niet meer langs en wie zijn toch steeds die vreemdelingen die constant onaangekondigd komen binnenstormen?
Anthony Hopkins heeft al vele memorabele rollen gespeeld. Zijn rol als Dr. Hannibal Lector in The Silence of the Lambs springt wellicht het meest in het oog. Met The Father is daar een geduchte concurrent bijgekomen. Bijna alle prijzen die je als acteur in de wacht kunt slepen gingen richting Hopkins. Zo ook de Oscar voor beste mannelijke hoofdrol.
De Franse regisseur Florian Zeller zag alleen Anthony Hopkins voor de hoofdrol, als hij had geweigerd dan had Zeller er een Franse film van gemaakt.
The Father is op zaterdag 8 maart 2025 om 22:10 uur te zien op VRT Canvas.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur