TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eens in de vijfduizend jaar verschijnt er een 'Great Evil' op aarde. Doel van dat grote kwaad: het vernietigen van alle leven.
In 2259 is het weer eens zover. Gelukkig is er iets dat de mensheid kan redden: 'the fifth element'. Dit vijfde element is Leeloo (Milla Jovovich), een alien die op z'n zachtst gezegd een tikje wereldvreemd is. Omdat lang niet iedereen haar een warm hart toedraagt, kan Leeloo het niet alleen af. Gelukkig krijg ze hulp. In de vorm van de morsige taxichauffeur Korben Dallas (Bruce Willis) nog wel.
Dat klinkt allemaal nogal vreemd. Dat klopt ook: The Fifth Element is een vrij bizarre film. Een curieuze mengeling van briljante, prachtig geschoten scènes en – soms al even briljante – onzin. Let bijvoorbeeld op ruimteceleb Ruby Rhod of Gary Oldman als snoodaard Mr. Zorg.
Twee popiconen dienden als inspiratie voor de knotsgekke celeb Ruby Rhod: Michael Jackson en Prince. Ze waren zelfs allebei in beeld om de rol te spelen. Dat ging uiteindelijk niet door. De rol ging naar komiek Chris Tucker.
Toen The Fifth Element in 1997 verscheen was het de duurste Europese film aller tijden. Regisseur Luc Besson had zo'n 90 miljoen dollar nodig om de film te maken. Het grootste deel daarvan ging op aan special effects. De film verdiende dat bedrag ruimschoots terug. Alleen in Frankrijk al kochten ruim zeven miljoen mensen een kaartje. Wereldwijd bracht The Fifth Element bijna 300 miljoen dollar op.
The Fifth Element is op woensdag 12 februari 2025 om 22:40 uur te zien op Viaplay TV.
Dit is wanneer de nieuwe serie van Francis van Broekhuizen op televisie te zien is
12:17Johan Derksen tóch aanwezig bij Vandaag Inside-uitzendingen vanuit Curaçao
11:20Dit programma vervangt Even Tot Hier op de zaterdagavond
10:54Hilarisch: Bekijk de bloopers van Gooische Vrouwen seizoen 7
09:52Bizarre Erfenissen met Maarten Steendam krijgt geen vervolg