TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eens in de vijfduizend jaar verschijnt er een 'Great Evil' op aarde. Doel van dat grote kwaad: het vernietigen van alle leven.
In 2259 is het weer eens zover. Gelukkig is er iets dat de mensheid kan redden: 'the fifth element'. Dit vijfde element is Leeloo (Milla Jovovich), een alien die op z'n zachtst gezegd een tikje wereldvreemd is. Omdat lang niet iedereen haar een warm hart toedraagt, kan Leeloo het niet alleen af. Gelukkig krijg ze hulp. In de vorm van de morsige taxichauffeur Korben Dallas (Bruce Willis) nog wel.
Dat klinkt allemaal nogal vreemd. Dat klopt ook: The Fifth Element is een vrij bizarre film. Een curieuze mengeling van briljante, prachtig geschoten scènes en – soms al even briljante – onzin. Let bijvoorbeeld op ruimteceleb Ruby Rhod of Gary Oldman als snoodaard Mr. Zorg.
Twee popiconen dienden als inspiratie voor de knotsgekke celeb Ruby Rhod: Michael Jackson en Prince. Ze waren zelfs allebei in beeld om de rol te spelen. Dat ging uiteindelijk niet door. De rol ging naar komiek Chris Tucker.
Toen The Fifth Element in 1997 verscheen was het de duurste Europese film aller tijden. Regisseur Luc Besson had zo'n 90 miljoen dollar nodig om de film te maken. Het grootste deel daarvan ging op aan special effects. De film verdiende dat bedrag ruimschoots terug. Alleen in Frankrijk al kochten ruim zeven miljoen mensen een kaartje. Wereldwijd bracht The Fifth Element bijna 300 miljoen dollar op.
The Fifth Element is op woensdag 12 februari 2025 om 22:40 uur te zien op Viaplay TV.
Lisa Bal (Een Huis Vol) deelt eerlijk en beladen bericht over samengestelde gezin
14:06Spannende opnames voor Ewout: 'De situatie werd steeds dreigender'
13:29Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie