TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Veel slechtere dagen zal chirurg Richard Kimble (Harrison Ford) niet gehad hebben. Als hij thuiskomt, treft hij zijn vrouw dood aan. De dader weet net op tijd te ontkomen.
De politie ziet dat anders: volgens hen kan het niet anders of Richard heeft zelf zijn vrouw vermoord. Ze geloven hem dan ook niet als hij vertelt dat hij een man met een armprothese weg heeft zien vluchten.
Hoewel Kimble echt onschuldig is, is hij in The Fugitive toch hoofdverdachte in de zaak. Hij draait de cel in.
Onderweg naar de gevangenis heeft de chirurg mazzel: de bus die hem vervoert, raakt van de weg. Kimble ontsnapt en gaat op zoek naar de dader.
Dat is op zich al een hele klus. Met de hete adem van U.S. Marshall Samuel Gerard (Tommy Lee Jones) in zijn nek wordt het alleen nog maar ingewikkelder.
In de jaren 60 was Richard Kimble in de televisieserie The fugitive meer dan honderd afleveringen op de vlucht voor Gerard. Voor deze filmversie van het verhaal brengt regisseur Andrew Davis dat terug tot net iets meer dan twee uur.
Voor Harrison Ford was het maar goed dat hij niet zo lang hoefde te vluchten. Hij liep tijdens de opnames een stevige beenblessure op.
De acteur liet die blessure pas behandelen toen hij klaar was met filmen. Dat is de reden dat je Kimble bijna de hele film lang mank ziet lopen.
Vanavond op TV: The ex-wife, The masked singer, Horton Hears a Who!
22:33Deze act wint Holland's Got Talent 2025
22:05Kijkers van finale Holland's Got Talent niet blij met bepaalde keuzes
20:10Definitief een nieuw seizoen van Ranking the Stars
15:01It's a wrap: opnames van seizoen 20 Flikken Maastricht zijn afgerond