TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na het succes van de Zweedse verfilming van Stieg Larssons Millennium-trilogie kwam er in 2011 een Hollywoodverfilming van het eerste boek.
The Girl with the Dragon Tattoo kreeg goede kritieken en deed het ook aan de bioscoopkassa’s lang niet slecht. Toch kreeg die film geen vervolg, totdat zeven jaar later The Girl in the Spider’s Web verscheen.
Regisseur Fede Alvarez pakt de draad op bij Wat ons niet zal doden, het door David Lagercrantz voltooide vierde boek in de Millennium-serie. Het verhaal draait eigenlijk helemaal om Lisbeth Salander (Claire Foy), journalist Mikael Blomkvist heeft maar een kleine rol.
Lisbeth moet een computerprogramma van de servers van de NSA stelen. Als dat misgaat, gaat ze op zoek naar degene die de software nu in handen heeft.
Foys Lisbeth is heel anders dan die van haar voorgangers Noomi Rapace en Rooney Mara. Alleen al daarom is deze film het kijken waard.
Sylvia Hoeks brak internationaal door met haar rol in Blade Runner 2049. Met The Girl in the Spider’s Web had ze opnieuw een rol in een grote Hollywoodproductie te pakken.
Ze speelt Camilla, de tweelingzus van hoofdpersoon Lisbeth. Om het contrast tussen de twee personages te benadrukken ziet Camilla er heel anders uit dan haar zus.
Lisbeth heeft donker haar en gaat altijd in het zwart gekleed. Camilla draagt alleen maar lichte kleren en heeft hoogblond, bijna wit haar.
Rivkah op het Veld deelt haar kijktips: 'Deze serie is zo goed geschreven en geacteerd'
09:50Wanneer begint het nieuwe seizoen van The Masked Singer?
09:15Wanneer is de finale van Expeditie Robinson 2026 te zien?
08:55De TV van gisteren: Race across the World-kijkers zijn klaar met Irene van de Laar
06:47Vanavond op TV: Meisjes van de Goede Herder, De hygiënepolitie, Peppermint
Een nieuwe generatie voegt zich in Expend4Bles bij ’s werelds beruchtste huurlingen.
