TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De dertienjarige Theo gaat met zijn moeder een dagje naar het museum. Dat culturele uitje loopt uit op een tragedie.
Terwijl ze in het Metropolitan Museum of Art in New York rondlopen, vindt daar een bomaanslag plaats. Theo's moeder komt om het leven. In de chaos die daarop volgt, neemt hij een aandenken mee uit het museum. En niet zomaar een: Theo neemt het kostbare schilderij Het puttertje van Carel Fabritius mee.
Dat is in The Goldfinch het moment dat Theo's leven voor altijd zal veranderen. Na de aanslag neemt Mrs. Barbour (Nicole Kidman), de moeder van een klasgenoot, hem onder haar hoede. Verder komt Theo in contact met antiekhandelaar Hobie (Jeffrey Wright). Die twee relaties zullen de rest van zijn leven bepalen.
The Goldfinch is gebaseerd op de gelijknamige roman van Donna Tartt. Zij kreeg er in 2014 de Pulitzer Prize voor.
Het schilderij dat Theo in de film steelt, hoort niet in het Metropolitan in New York. Het puttertje van Carel Fabritius behoort tot de collectie van het Mauritshuis in Den Haag. Tartt zag het schilderij voor het eerst in 1993, twintig jaar voordat The goldfinch in de winkels lag.
Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
10:13Deze singles doen mee aan het nieuwe seizoen van Ex on the Beach: Double Dutch
10:00Yvon Jaspers verklapt: dit Boer Zoekt Vrouw-stel is te zien in Onze Boerderij: De Oogst
08:55De Bondgenoten-kijkers gaan los over de straf voor Robert na woede-uitbarsting
07:48Dit zijn de eerste reacties op spin-off Kees Flodder