TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De dertienjarige Theo gaat met zijn moeder een dagje naar het museum. Dat culturele uitje loopt uit op een tragedie.
Terwijl ze in het Metropolitan Museum of Art in New York rondlopen, vindt daar een bomaanslag plaats. Theo's moeder komt om het leven.
In de chaos die daarop volgt, neemt hij een aandenken mee uit het museum. En niet zomaar een: Theo neemt het kostbare schilderij Het puttertje van Carel Fabritius mee.
Dat is in The Goldfinch het moment dat Theo's leven voor altijd zal veranderen. Na de aanslag neemt Mrs. Barbour (Nicole Kidman), de moeder van een klasgenoot, hem onder haar hoede.
Verder komt Theo in contact met antiekhandelaar Hobie (Jeffrey Wright). Die twee relaties zullen de rest van zijn leven bepalen.
The Goldfinch is gebaseerd op de gelijknamige roman van Donna Tartt. Zij kreeg er in 2014 de Pulitzer Prize voor.
Het schilderij dat Theo in de film steelt, hoort niet in het Metropolitan in New York. Het puttertje van Carel Fabritius behoort tot de collectie van het Mauritshuis in Den Haag.
Tartt zag het schilderij voor het eerst in 1993, twintig haar voordat The goldfinch in de winkels lag.
Dit zijn de eerste beelden van Los Het Op! en deze BN'ers zien we in aflevering 1
15:42Housewife of Amsterdam-Maria Tailor na twee nachten ontslagen uit het ziekenhuis
14:13Erik van Looy reageert op onverwachte hit: 'Misschien zien ze het verschil niet'
13:08Esther uit B&B Vol Liefde kreeg heftig nieuws na opnames: 'Ik heb geen idee hoe de toekomst eruitziet'
12:01Opnames nieuw seizoen Tonnano afgerond, gaat kijkers volgens Achmed Akkabi 'omverblazen'