TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het was een bijzonder moment bij de Oscaruitreiking in 2010. Iedereen dacht dat Avatar-regisseur James Cameron de Oscar voor beste regisseur zou krijgen. Dat gebeurde niet: het beeldje ging naar Kathryn Bigelow.
Zij kreeg de Oscar voor het bloedspannende oorlogsdrama The Hurt Locker. Daarmee werd Bigelow niet alleen de eerste vrouw die de Oscar voor beste regisseur won, ze stak ook nog eens haar ex-man de loef af. Bigelow en Cameron waren van 1989 tot 1991 getrouwd.
Die Oscar was niet de enige prijs die Bigelow en consorten wonnen: in totaal won The Hurt Locker zes Oscars. Onder meer de beeldjes voor beste montage, beste scenario en beste film gingen mee naar huis.
Daarmee werd de film de grote winnaar van die editie van de Oscar. Cameron bleef met Avatar steken op drie beeldjes.
In The Hurt Locker volgt Bigelow de soldaten van een speciale Amerikaanse legereenheid in Irak. Ze hebben een even belangrijke als levensgevaarlijke taak: ze moeten bommen en mijnen ontmantelen.
Nou is dat op zich al vrij stressvol werk, maar de militairen moeten dat ook nog eens doen in een gebied waar de gevechten nog in volle gang zijn.
William James (Jeremy Renner) heeft de leiding over dit team. In de ogen van zijn ondergeschikten is hij roekeloos en onverschillig, eigenschappen die – zeker in toch al levensgevaarlijke situaties – fataal kunnen zijn.
Op ongeëvenaarde wijze sleept Bigelow de kijker mee en maakt zo pijnlijk zichtbaar wat een oorlog met soldaten kan doen. Kortom: een film voor mensen met stalen zenuwen.
Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'
09:45Talpa reageert: dit is waarom Robert geen rood kreeg in De Bondgenoten
09:19Dit is wanneer de 'Hoe is het nu met?'-opnames van Married at First Sight plaatsvonden
08:45De TV van gisteren: Domenik en Ferenc weten nu echt alle Married at First Sight-kijkers te overtuigen
21:14First Dates toch niet van de buis: BNNVARA zoekt nieuwe kandidaten