TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Aan het begin van The Lord of the Rings: The Return of the King staan de zaken er niet al te best voor. Hoewel het leger van de verraderlijke Saruman is verslagen, is Sauron nog altijd oppermachtig.
Sauron bereidt een aanval voor op Gondor, een van de laatste grote bolwerken van de mens. Gandalf en consorten reizen af naar de stad, maar komen erachter dat de stadhouder niet echt van plan is om hen te helpen.
Ondertussen trekken hobbits Frodo (Elijah Wood) en Sam (Sean Astin) samen met Gollem verder naar de Doemberg. Alleen deze vulkaan is heet genoeg om de kwaadaardige Ring te vernietigen.
Probleem: de berg ligt middenin Mordor, het onbegaanbare domein van Sauron. Bovendien wemelt het er van de orken.
Slagen de helden er desondanks in om de berg te bereiken en de ring te vernietigen? Je ziet het in The Lord of the Rings: The Return of the King.
The Lord of the Rings: The Return of the King is het laatste deel van Peter Jacksons LOTR-trilogie. Het is ook de succesvolste film van de drie.
The Fellowship of the Ring en The Two Towers moesten het met respectievelijk vier en twee Oscars doen. Geen onaardige score, maar The Return of the King gooide hogere ogen.
Jackson en consorten gingen met maar liefst elf Oscars naar huis. Een score van 100 procent: de film was elf keer genomineerd.
Met die is elf Oscars is de film samen met klassiekers Ben-Hur en Titanic recordhouder.
Vandaag zou zomaar eens de geschiedenisboeken in kunnen gaan, want Jens van ’t Wout staat aan de start van de 500 meter shorttrack op de Olympische Winterspelen. Hij heeft al twee gouden medailles op zak, pakt hij vandaag zijn derde?
Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De Bogaartjes, The Mummy
22:05Kijkers raken niet uitgepraat over de brekende stuwdam van Claudia
19:28Astrid Holleeder keert terug bij RTL Tonight: 'Ik kom terug en ik blijf daar'
15:19Nieuwe keiharde misdaadserie op Videoland: Rippers
15:04Robbert Rodenburg heeft leuke gasten gestrikt voor seizoen 2 van Open Casa