TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bankmedewerker Stanley Ipkiss (Jim Carrey) is misschien wel aardiger dan goed voor hem is. Hij doet altijd braaf wat mensen hem vragen of opdragen. Daardoor nemen mensen nogal eens een loopje met hem.
Stanley zou dat in de komedie The Mask graag anders zien. Hij zou graag wat gevatter zijn, wat minder over zich heen laten lopen.
Op een goede dag dient de oplossing zich min of meer vanzelf aan: Stanley vindt een mysterieus masker.
Als hij dat masker opzet, verandert Stanley van een timide kantoorklerk in een flamboyante, vlotgebekte groene superheld. Dat alter ego doet Stanley goed.
Als The Mask heeft hij lef, beleeft hij spannende avonturen en verovert hij Tina (Cameron Diaz).
The Mask is een creatie van striptekenaars Mike Richardson en Mark Badger. Zij lieten zich inspireren door Looney Tunes-tekenaar Tex Avery.
Dat is in The Mask goed terug te zien. Carrey raast als een wervelstorm door het beeld.
Voor het gezicht van The Mask maakten de filmmakers gebruik van Jim Carreys rubberen mimiek én een flinke snuf special effects. Dat werkte als een tierelier: de film werd een groot succes en zorgde voor de definitieve doorbraak van Jim Carrey en Cameron Diaz.
De TV van gisteren: Even Tot Hier en Wie is De Mol? domineren primetime
06:47Vanavond op TV: Voor wie steek jij een kaarsje op?, vtwonen weer verliefd op je huis, Edward Scissorhands
20:22Eindelijk is het bekend: Deze oud-bekenden doen mee aan Wie is de Mol?
17:00Komende maand in GTST: Nieuwkomers, matpartijen en een roemruchte romance
10:00Rik van de Westelaken blikt vooruit op jubileumseizoen Wie Is de Mol?: 'Vol echo’s uit het verleden'