Film
Jim Carrey ziet door The Mask groen van zelfvertrouwen
Esther Hut
  ·  
Bankmedewerker Stanley Ipkiss (Jim Carrey) is misschien wel aardiger dan goed voor hem is. Hij doet altijd braaf wat mensen hem vragen of opdragen. Daardoor nemen mensen nogal eens een loopje met hem.
The Mask
Stanley zou dat in de komedie The Mask graag anders zien. Hij zou graag wat gevatter zijn, wat minder over zich heen laten lopen.
Op een goede dag dient de oplossing zich min of meer vanzelf aan: Stanley vindt een mysterieus masker.
Als hij dat masker opzet, verandert Stanley van een timide kantoorklerk in een flamboyante, vlotgebekte groene superheld. Dat alter ego doet Stanley goed.
Als The Mask heeft hij lef, beleeft hij spannende avonturen en verovert hij Tina (Cameron Diaz).
Jim Carrey
The Mask is een creatie van striptekenaars Mike Richardson en Mark Badger. Zij lieten zich inspireren door Looney Tunes-tekenaar Tex Avery.
Dat is in The Mask goed terug te zien. Carrey raast als een wervelstorm door het beeld.
Voor het gezicht van The Mask maakten de filmmakers gebruik van Jim Carreys rubberen mimiek én een flinke snuf special effects. Dat werkte als een tierelier: de film werd een groot succes en zorgde voor de definitieve doorbraak van Jim Carrey en Cameron Diaz.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Ruth Jacott vertelt alles over haar inspiratiebronnen in Klassiekers met Kleinsma
Ruth Jacott werd dertig jaar geleden op slag een van de bekendste zangeressen van Nederland: ze werd zesde op het Eurovisie Songfestival. Simone Kleinsma vraagt in deze aflevering van Klassiekers met Kleinsma naar haar favoriete liedjes. En natuurlijk zingen ze samen.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 09:04De trailer van The Witcher seizoen 3 is gearriveerd
08:14Aukje van Ginneken staat open voor GTST comeback
08:05De TV van gisteren: Kamp van Koningsbrugge blijft favoriet op de donderdagavond
06:47Vanavond op TV: Anoniem, Panic Room en Cast Away
22:10Estavana Polman nieuwe reisleider Beter Laat Dan Nooit