TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Priester Imhotep (Arnold Vosloo) heeft een affaire met de maîtresse van de Farao. Als de Egyptische koning dit ontdekt, pleegt zijn liefje zelfmoord en vervloekt de koning de priester. Hij mummificeert hem.
Drieduizend jaar later, in 1923, zoeken schatzoekers en archeologen de plek waar dit mysterie plaatsvond. Onder hen avonturier Rick O’Connell (Brendan Fraser), bibliothecaresse Evelyn (Rachel Weisz) en haar broer Jonathan (John Hannah).
Zij zijn in The Mummy onderweg naar Hamunaptra, de Stad der Doden. Hun doel: de mummie van Imhotep vinden.
Dat lukt, maar er gaat wel het een en ander fout. Imhotep ontwaakt uit zijn eeuwenlange slaap.
Dat is een probleem. Eenmaal wakker is Imhotep vast van plan tien Bijbelse plagen los te laten op Egypte.
Lukt het Evelyn, Rick en Jonathan om de plannen van de mummie te dwarsbomen?
Regisseur Steven Sommers (Anaconda, Van Helsing) baseerde het verhaal van The Mummy op de gelijknamige horrorklassieker uit 1932. De spannende film over Egyptische mysteries was zo’n succes, dat Sommers in 2001 nog een vervolg regisseerde: The Mummy Returns.
Volgens de regisseur kreeg hij de ochtend na de première al een telefoontje van de studiobazen. Hun boodschap was simpel: 'We moeten een vervolg maken.'
Het had niet veel gescheeld of Brendan Fraser had dat vervolg niet eens gehaald. Bij het opnemen van een scène waarin zijn personage wordt opgehangen ging het even flink mis.
De acteur stopte zelfs even met ademen. “Ik was achttien tellen dood”, zei Fraser tegen CBS News.
Partnerbijdrage
Eva Eikhout doet mee aan de speciale editie van Maestro: 'Ik vond het geweldig'
09:31Milou uit Boer Zoekt Vrouw verwacht eerste kindje
09:01Dit is de Mol van Wie Is de Mol? 2026
08:13De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa