TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Priester Imhotep (Arnold Vosloo) heeft een affaire met de maîtresse van de Farao. Als de Egyptische koning dit ontdekt, pleegt zijn liefje zelfmoord en vervloekt de koning de priester. Hij mummificeert hem.
Drieduizend jaar later, in 1923, zoeken schatzoekers en archeologen de plek waar dit mysterie plaatsvond. Onder hen avonturier Rick O’Connell (Brendan Fraser), bibliothecaresse Evelyn (Rachel Weisz) en haar broer Jonathan (John Hannah).
Zij zijn in The Mummy onderweg naar Hamunaptra, de Stad der Doden. Hun doel: de mummie van Imhotep vinden.
Dat lukt, maar er gaat wel het een en ander fout. Imhotep ontwaakt uit zijn eeuwenlange slaap.
Dat is een probleem. Eenmaal wakker is Imhotep vast van plan tien Bijbelse plagen los te laten op Egypte.
Lukt het Evelyn, Rick en Jonathan om de plannen van de mummie te dwarsbomen?
Regisseur Steven Sommers (Anaconda, Van Helsing) baseerde het verhaal van The Mummy op de gelijknamige horrorklassieker uit 1932. De spannende film over Egyptische mysteries was zo’n succes, dat Sommers in 2001 nog een vervolg regisseerde: The Mummy Returns.
Volgens de regisseur kreeg hij de ochtend na de première al een telefoontje van de studiobazen. Hun boodschap was simpel: 'We moeten een vervolg maken.'
Het had niet veel gescheeld of Brendan Fraser had dat vervolg niet eens gehaald. Bij het opnemen van een scène waarin zijn personage wordt opgehangen ging het even flink mis.
De acteur stopte zelfs even met ademen. “Ik was achttien tellen dood”, zei Fraser tegen CBS News.
John van den Heuvel doet onthulling in nieuwe Videoland Original: topcrimineel Bolle Jos was bijna gepakt
08:11Presentatrice Hila Noorzai bevallen van een zoontje
07:41De TV van gisteren: Kijkers genieten van het Musical Awards Gala
22:00Danique uit MAFS staat open om weer te daten: 'Uit respect naar het programma en Kyle nog niet gedaan'
22:00Rob en Sandra uit MAFS kregen dus toch nog de kans om medekandidaten te ontmoeten