TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Roman zit al een hele tijd in de gevangenis. Ruim tien jaar ondertussen.
Hij zit daar vanwege een ernstig geweldsdelict. Het korte lontje dat tot zijn opsluiting heeft geleid, is Roman (Matthias Schoenaerts) na al die jaren nog steeds niet kwijt. Dat hij er pas de helft van zijn straf op heeft zitten is dus misschien niet eens zo erg. Hij is nog niet klaar voor een terugkeer in de maatschappij.
Toch wil het personeel van de gevangenis hem voorbereiden op een leven buiten de gevangenismuren. Zo komt Roman in The Mustang bij de ervaren paardentrainer Myles (Bruce Dern) terecht.
Hij runt een programma waarin gevangenen helpen wilde mustangs te temmen. Door zijn omgang met de paarden krijgt Roman stukje bij beetje zijn menselijkheid terug.
Het rehabilitatieprogramma dat je in The Mustang ziet bestaat echt. Er zijn er zelfs verschillende.
De programma’s doen meer dan alleen gevangenen voorbereiden op hun terugkeer in de maatschappij. Ze zijn ook bedoeld om de hoeveelheid wilde paarden in de VS onder controle te houden.
Acteur Thomas Smittle, die in de film gevangene Tom speelt, heeft echt meegedaan aan zo’n programma. De ruin die hij temde werd uiteindelijk voor 8500 dollar verkocht.
Zo reageren Mercedes én haar vader op de ruzie tussen Salar en Roland in De Bondgenoten
11:05BABS Soraya blikt terug op haar MAFS-ceremonie met Sandra en Rob: 'Paniek'
10:32BN'ers eren overleden Jade Kops: 'Wat is het leven oneerlijk'
09:59De TV van gisteren: finale Heel Holland Bakt Elke Dag en halve finale The Voice of Holland maken de tongen los
21:45Dit zijn de eerste twee finalisten van The Voice of Holland