TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eigenlijk is dat verhaal helemaal niet belangrijk. Het draait vooral om de melige humor en de parodieën op andere films en klassiekers.
Frank Drebin (Leslie Nielsen) is niet bepaald de beste politieman ooit, maar dat ziet hij zelf anders. Hij gelooft heilig dat hij een onmisbare schakel is bij Police Squad. Dat is in The Naked Gun: From the Files of Police Squad misschien ook wel zo, maar dat komt dan vooral doordat zijn collega's zo mogelijk nog onbenulliger zijn dan hij.
Als de koningin van Engeland naar Amerika komt, moeten Drebin en zijn maten haar beveiligen. Dat wordt nog een hele kluif: schurk Vincent Ludwig (Ricardo Montalban) heeft plannen om haar te vermoorden.
Maar goed, dat doet er dus allemaal eigenlijk niet zo heel veel toe. Het gaat om de grappen, en daar zit de film vol mee.
Regisseur Jerry Zucker neemt in The Naked Gun: From the Files of Police Squad de ene na de andere filmklassieker op de hak; van een tekenfilms als Pinocchio tot een film noir als Casablanca en van thrillers als Psycho en A Clockwork Orange tot spektakelfilm Ben-Hur en de moderne horrorklassieker Poltergeist, geen enkel genre is veilig.
RTL verplaatst B&B Vol Liefde: De Aftrap
08:00Carlo Boszhard haalt herinneringen op aan Viola Holt: 'Het gemak waarmee zij schakelde, was meesterlijk'
07:58Opsporing Verzocht verhuist naar de maandagavond
07:53De TV van gisteren: Laatste aflevering Chateau Meiland scoort prima kijkcijfers
07:00GTST Spoilers - maandag 24 t/m donderdag 27 november 2025