TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het brute leven van de Vikingen komt tot leven in The Northman, waar een Vikingprins alles verliest door verraad en moord. Decennia later keert hij terug om de eer van zijn familie te herstellen met bloedige wraak.
Prins Amleth is nog maar een jongen als zijn oom Fjölnir (Claes Bang) zijn vader doodt, de troon overneemt en zijn moeder (Nicole Kidman) tot zijn vrouw maakt.
Terwijl hij vlucht, spreekt Amleth zijn lot als een mantra uit: “Ik zal je wreken vader. Ik zal je redden moeder. Ik zal je doden Fjölnir.”
Jaren later brengt een blinde sjamaan de volwassen Amleth (Alexander Skarsgård) op het pad naar de wraak waarnaar hij al zo lang smacht.
The Northman is gebaseerd op de Vikinglegende die Shakespeare inspireerde tot het schrijven van Hamlet, misschien wel het beroemdste wraakverhaal aller tijden. Regisseur Robert Eggers (The Lighthouse) giet dat in een extreem gewelddadig epos over familie, rivaliteit en eer.
Dat doet hij met oog voor detail en met kennis van Vikingtradities en -rituelen. Daarbij kreeg hij hulp van de IJslandse schrijver en historicus Sjón.
Alexander Skarsga?rd is niet onbekend met de naam Northman. De van origine Zweedse acteur werd namelijk beroemd als vampier Eric Northman in de serie True Blood.
Ook in die serie speelt hij een personage uit een afgeslachte, eeuwenoude koninklijke Vikingfamilie.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
AVROTROS besluit eind augustus over deelname aan Songfestival 2027
13:11Say Yes To The Dress Benelux keert terug met ontroerende liefdesverhalen en bijzondere bruiden
11:35Anouk krijgt verhit belletje van woedende vriend in De Bondgenoten: 'Je familie is zwaar teleurgesteld'
11:25De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:35Tim Hofman moest er goed over nadenken, maar gaat door met Over Mijn Lijk