TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het brute leven van de Vikingen komt tot leven in The Northman, waar een Vikingprins alles verliest door verraad en moord. Decennia later keert hij terug om de eer van zijn familie te herstellen met bloedige wraak.
Prins Amleth is nog maar een jongen als zijn oom Fjölnir (Claes Bang) zijn vader doodt, de troon overneemt en zijn moeder (Nicole Kidman) tot zijn vrouw maakt.
Terwijl hij vlucht, spreekt Amleth zijn lot als een mantra uit: “Ik zal je wreken vader. Ik zal je redden moeder. Ik zal je doden Fjölnir.”
Jaren later brengt een blinde sjamaan de volwassen Amleth (Alexander Skarsgård) op het pad naar de wraak waarnaar hij al zo lang smacht.
The Northman is gebaseerd op de Vikinglegende die Shakespeare inspireerde tot het schrijven van Hamlet, misschien wel het beroemdste wraakverhaal aller tijden. Regisseur Robert Eggers (The Lighthouse) giet dat in een extreem gewelddadig epos over familie, rivaliteit en eer.
Dat doet hij met oog voor detail en met kennis van Vikingtradities en -rituelen. Daarbij kreeg hij hulp van de IJslandse schrijver en historicus Sjón.
Alexander Skarsga?rd is niet onbekend met de naam Northman. De van origine Zweedse acteur werd namelijk beroemd als vampier Eric Northman in de serie True Blood.
Ook in die serie speelt hij een personage uit een afgeslachte, eeuwenoude koninklijke Vikingfamilie.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Terugkijken: de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival 2026
08:42De TV van gisteren: Pijnlijke kijkcijfers voor eerste halve finale Eurovisie Songfestival
22:32Kijkers enthousiast over Songfestival-commentaar Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte
15:09Dit is wanneer het nieuwe seizoen van De Slimste Mens start
14:20De makelaars van de Nederlandse Million Dollar Listing zijn bekend