TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Londen, eind negentiende eeuw. Het gaat gruwelijk fout tijdens een voorstelling van de jonge illusionisten Alfred Borden (Christian Bale) en Robert Angier (Hugh Jackman).
Een ingewikkelde truc mislukt en assistente Julia (Piper Perabo), tevens Roberts vrouw, komt om het leven.
Alfred en Robert raken vervolgens in een felle concurrentiestrijd verwikkeld, waarbij ze elkaar keer op keer proberen af te troeven.
Met The Prestige levert regisseur Christopher Nolan (Memento, The Dark Knight, Interstellar) een prachtig vormgegeven, sfeervolle film af, die is gestructureerd als een van de vele illusies die voorbijkomen.
David Bowie heeft een dankbare bijrol als de briljante wetenschapper Nicola Tesla. De weelderige decors en het camerawerk van Nolans toenmalige vaste cameraman Wally Pfister werden genomineerd voor een Oscar.
Regisseur Christopher Nolan staat erom bekend dat hij graag met tijd speelt in zijn films. Geen van zijn films heeft een chronologisch vertelt verhaal.
Ook de The Prestige springt veel door de tijd. Heel veel zelf. In de film zitten 146 tijdssprongen. Dat betekent voor de film van 130 minuten dus ruim een tijdsprong per minuut.
Zien: transformatie Kees de Bever na intensief sporttraject
12:33Weerzien Patricia Paay en Adam Curry in Adam's Family, vanaf deze dag op RTL5
12:07Miljoenenjacht terug op tv: dit is wanneer
10:35Keert de zaterdagaflevering van De Bondgenoten nog terug? Talpa geeft uitsluitsel
10:19RTL onthult de startdatum van Got Talent