TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vijftien jaar geleden was scenarioschrijver Keith Michaels een hele pief in Hollywood. Met het scenario van de film Paradise Misplaced won hij zelfs een Oscar.
Sindsdien heeft Keith (Hugh Grant) eigenlijk niks meer gepresteerd. Hij teert nog steeds op de roem – en de centen – die Paradise Misplaced hem destijds hebben opgeleverd.
In The Rewrite is dat geld wel zo'n beetje op. Tijd om weer eens aan het werk te gaan dus.
Keith verruilt het zonovergoten Los Angeles voor het regenachtige plaatsje Binghamton in de staat New York. Hij gaat een cursus scenarioschrijven geven aan de plaatselijke universiteit.
Daar maakt Keith zichzelf al snel onmogelijk. Hij beledigt collega's, deelt het bed met veel te jonge studentes en zeurt over hoe saai Binghamton is.
Na een tijdje begint hij zich toch thuis te voelen. Zou de wat oudere student Karen (Marisa Tomei) daar wat mee te maken kunnen hebben?
Regisseur Marc Lawrence kent de campus van Binghamton University als zijn broekzak. Hij studeerde er eind jaren 70, begin jaren 80.
Delen van de film zijn gebaseerd op Lawrences ervaringen uit zijn studietijd.
Hugh Grants personage kijkt in The Rewrite op internet naar een filmpje van zichzelf. Dat filmpje is echt: het is Grants acceptance speech bij de Golden Globes van 1995.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op woensdag
10:30Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
09:46Komt er een tweede seizoen van Daten in het Dorp?
07:39Wanneer is de finale van Stars on Stage op televisie te zien?
07:24De TV van gisteren: Weet Ik Veel-kijkers blijven klagen over de app