TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De werelden die Guillermo del Toro (Pan’s Labyrinth, Crimson Peak) in zijn films schept zijn meestal duister.
Ook The Shape of Water is weer een donker maar toch sprookjesachtig verhaal. Ergens in de vroege jaren 60 werkt Elisa (Sally Hawkins) als schoonmaakster in een overheidsgebouw. Ze kan niet praten, dat heeft ze nooit gekund. Ze communiceert in gebarentaal met collega Zelda (Octavia Spencer) en haar buurman Giles (Richard Jenkins).
Haar wereld verandert als ze tijdens haar werk per ongeluk een staatsgeheim ontdekt: een mensachtig onderwaterwezen uit het Amazonegebied. Del Toro brengt hun woordeloze communicatie en langzame toenadering prachtig in beeld.
Hij laat zien dat dankzij het wezen dingen in Elisa’s leven steeds meer op hun plaats vallen. Zo beseft ze dat ze misschien beter in zijn onderwaterwereld past dan in de echte wereld.
Regisseur Guillermo del Toro haalde zijn inspiratie voor The Shape of Water deels uit oude films. Het onderwaterwezen is gemodelleerd naar het schepsel uit de cultklassieker Creature from the Black Lagoon uit 1954.
Niet alleen lijken de wezens op elkaar, in The Shape of Water wordt er gezegd dat het monster is gevonden in de Amazonerivier in Zuid-Amerika. Dit is niet toevallig de plek waar het 'creature' uit de oude film werd gevonden.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur