TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In deze film is New York in de ban van een groep Arabische terroristen die de stad keer op keer opschrikken met bloedige aanslagen. Aan FBI-agent Anthony Hubbard (Denzel Washington) de taak om samen met CIA-spion Elise Kraft (Annette Bening) deze groep terroristen op te rollen.
Terwijl het tweetal op zoek is naar de daders, blijven de aanslagen elkaar in rap tempo opvolgen. Als er honderden doden vallen, besluit de Amerikaanse president de noodtoestand uit te roepen. De overheid besluit in The Siege dat de FBI het niet aankan. Ze schakelen het leger in om de orde in New York te handhaven
Bevelhebbend generaal Deveraux (Bruce Willis) is niet bepaald een zachtaardig type. Sterker nog: hij kondigt de staat van beleg af. Ondanks dat verschil in aanpak zullen Hubbard en Kraft toch met Deveraux moeten samenwerken.
The Siege leek in 1998, het jaar dat de film uitkwam, nog een spannend verzonnen verhaal. Maar drie jaar later werd de film plotseling heel realistisch. Op 11 september 2001 vlogen twee vliegtuigen de Twin Towers in. Dat was het begin van een grootscheepse War on Terror.
The Siege deed het niet goed in de bioscopen. Scenarioschrijver Lawrence Wright vertelde in 2007 dat de film na die 11 september een van de meest gehuurde films van het land werd.
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers