TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Frank (Johnny Depp) heeft zijn vakantie mooi uitgekiend. In Parijs stapt hij op de trein naar Venetië. Daar gaat hij cultuur snuiven en, vooral, genieten van zijn rust.
Van die rust komt in The Tourist weinig terecht. En dat is allemaal de schuld van een vrouw. In de trein maakt Frank kennis met Elise (Angelina Jolie). Aandacht van zo’n prachtige vrouw is altijd vleiend, zeker na zo’n pijnlijke relatiebreuk.
Elise windt Frank dan ook binnen de kortste keren om haar vinger. En Frank? Die heeft totaal niet door dat Elise hem gebruikt voor eigen gewin. Voor hij het weet is de goedgelovige wiskundeleraar verstrikt in een web van intriges en heeft hij allerlei ongure types achter zich aan.
Critici waren niet mild over The Tourist. Vooral Johnny Depp en Angelina Jolie moesten eraan geloven. Recensenten schreven dat ze er samen prachtig uitzien op beeld, maar dat de chemie tussen het duo ver te zoeken is.
Die slechte kritieken waren een flinke tegenvaller voor regisseur Florian Henckel von Donnersmarck. Vier jaar eerder onthaalden diezelfde critici zijn regiedebuut Das Leben der Anderen nog met luid gejuich.
Na The Tourist bleef het een tijdlang stil rond de Duitse regisseur. In 2018 liet hij weer van zich horen met Werk ohne Autor. Met die film oogstte hij weer lovende kritieken.
Johan Derksen: 'Yvonne Coldeweijer is uitgespeeld bij Talpa'
10:31Deze BN’ers komen voorbij in het nieuwe seizoen van De Geknipte Gast
10:20Video: oud Big Brother-winnaar duikt op in De Bondgenoten
10:02Project Rembrandt keert terug op de buis
10:00Marlijn Weerdenburg speelt Bobbie Cratchit in Scrooge LIVE 2025: 'Heerlijk dramatische rol'