TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ruzie over geloof leidt ertoe dat boer William (Ralph Ineson) met zijn gezin het dorp waar ze wonen moet verlaten. Vader, moeder en vier kinderen strijken neer op een klein boerderijtje aan de rand van een bos.
Daar hebben ze het zwaar: oogsten mislukken en de vallen die William en zoon Caleb (Harvey Scrimshaw) in het bos uitzetten leveren nauwelijks iets op. Is het een straf van God of zijn er in The Witch sinistere krachten aan het werk? Moeder Katherine (Kate Dickie) denkt het laatste. En ze vertrouwt haar oudste dochter Thomasin (Anya Taylor-Joy) voor geen cent.
The Witch is het sfeervolle en verontrustende regiedebuut van Robert Eggers. Zijn oog voor detail valt direct op. Zo spreken de acteurs in het dialect dat in het New England van omstreeks 1630 gangbaar was. Daar kreeg Eggers vaak vragen over. Maar de vraag die hem het meeste werd gesteld was van een heel andere aard. Mensen wilden weten of er tijdens de opnames bovennatuurlijk dingen gebeurd waren.
Eggers had veel succes met zijn debuut, maar opvolger The Lighthouse deed het nog beter. Hij scoorde er zelfs een belangrijke prijs op het filmfestival van Cannes mee. Het komt maar zelden voor dat een horrorfilm in de prijzen valt op het prestigieuze festival, dus dat is iets om trots op te zijn.
Video: Melvin shockeert iedereen door weg te lopen uit De Bondgenoten
10:37Married at First Sight: Ferenc laat Dominik huilen in het bubbelbad
09:05AVROTROS onthult namen van Beste Zangers 2026
08:07De TV van gisteren: Kijkers niet onder de indruk van nieuwe SBS6-show Survive Your Family
06:00Snel, hard en zonder genade: stream nu Rippers bij Videoland