TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ruzie over geloof leidt ertoe dat boer William (Ralph Ineson) met zijn gezin het dorp waar ze wonen moet verlaten. Vader, moeder en vier kinderen strijken neer op een klein boerderijtje aan de rand van een bos.
Daar hebben ze het zwaar: oogsten mislukken en de vallen die William en zoon Caleb (Harvey Scrimshaw) in het bos uitzetten leveren nauwelijks iets op. Is het een straf van God of zijn er in The Witch sinistere krachten aan het werk? Moeder Katherine (Kate Dickie) denkt het laatste. En ze vertrouwt haar oudste dochter Thomasin (Anya Taylor-Joy) voor geen cent.
The Witch is het sfeervolle en verontrustende regiedebuut van Robert Eggers. Zijn oog voor detail valt direct op. Zo spreken de acteurs in het dialect dat in het New England van omstreeks 1630 gangbaar was. Daar kreeg Eggers vaak vragen over. Maar de vraag die hem het meeste werd gesteld was van een heel andere aard. Mensen wilden weten of er tijdens de opnames bovennatuurlijk dingen gebeurd waren.
Eggers had veel succes met zijn debuut, maar opvolger The Lighthouse deed het nog beter. Hij scoorde er zelfs een belangrijke prijs op het filmfestival van Cannes mee. Het komt maar zelden voor dat een horrorfilm in de prijzen valt op het prestigieuze festival, dus dat is iets om trots op te zijn.
Partnerbijdrage
Nieuwslezeres Daphne Lammers doorbreekt maandenlange stilte: 'I will be back'
08:35De TV van gisteren: Programmering van zaterdagavond weet tv-kijkers amper te verleiden
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Vals spel, Norbit
13:15B&B Vol Liefde deelnemer Timothy reageert op kritiek: 'Dat houdt me in leven' (video)
09:41'RTL4 komt met groot nieuws over The Masked Singer'