TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ruzie over geloof leidt ertoe dat boer William (Ralph Ineson) met zijn gezin het dorp waar ze wonen moet verlaten. Vader, moeder en vier kinderen strijken neer op een klein boerderijtje aan de rand van een bos.
Daar hebben ze het zwaar: oogsten mislukken en de vallen die William en zoon Caleb (Harvey Scrimshaw) in het bos uitzetten leveren nauwelijks iets op. Is het een straf van God of zijn er in The Witch sinistere krachten aan het werk? Moeder Katherine (Kate Dickie) denkt het laatste. En ze vertrouwt haar oudste dochter Thomasin (Anya Taylor-Joy) voor geen cent.
The Witch is het sfeervolle en verontrustende regiedebuut van Robert Eggers. Zijn oog voor detail valt direct op. Zo spreken de acteurs in het dialect dat in het New England van omstreeks 1630 gangbaar was. Daar kreeg Eggers vaak vragen over. Maar de vraag die hem het meeste werd gesteld was van een heel andere aard. Mensen wilden weten of er tijdens de opnames bovennatuurlijk dingen gebeurd waren.
Eggers had veel succes met zijn debuut, maar opvolger The Lighthouse deed het nog beter. Hij scoorde er zelfs een belangrijke prijs op het filmfestival van Cannes mee. Het komt maar zelden voor dat een horrorfilm in de prijzen valt op het prestigieuze festival, dus dat is iets om trots op te zijn.
Thuisfront laat van zich horen na slippertje Casper en Fianca in De Bondgenoten: 'Hij zal nooit een keer nadenken over z’n gezin'
16:16Barbara kreeg een burn-out na Winter Vol Liefde: 'Heeft uiteindelijk zijn tol geëist'
15:43Jan Versteegh deelt bizarre anekdote over opnames The Bicycle Race: 'Wat?!'
14:00RTL geeft tekst en uitleg over 'menselijke fout' op kaart van Rob aan Sandra in Married at First Sight
11:24Jörgen Raymann maakt comeback met eigen tv-programma en dit is wanneer het begint