TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De oma van de negenjarige Luke (Jasen Fisher) vertelt hem vaak verhalen over heksen. Als ze samen in een groot hotel aan zee vakantie houden, vindt daar toevallig net een heksenconferentie plaats.
Heksen haten kinderen en daarom heeft de opperheks een plan bedacht om alle kinderen uit te roeien. Als eerste verandert ze Luke in een muis. Hoe moet hij nu haar kwade plannen stoppen?
The Witches is een prachtig gemaakte verfilming van het gelijknamige jeugdboek van Roald Dahl. Anjelica Huston is de perfecte opperheks, gemeen en mysterieus.
Ze was dan ook Dahls eigen keuze voor de rol. Rowan Atkinson steekt Basil Fawlty naar de kroon als blunderende hoteleigenaar en Mai Zetterling – die voor deze film terugkwam op haar besluit om nooit meer te acteren – is een lieve, wijze oma met haar op de tanden.
Alle wezens in The Witches – de heksen in hun monsterlijke gedaantes, de muizen enzovoorts – komen uit de studio van Jim Henson. Hij is de man achter The Muppets en alle poppen in Sesamstraat.
The Witches is de laatste film waaraan Henson zelf werkte. Hij overleed drie maanden na de première van de film.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live
22:24Deze kandidaten zien we terug in de finaleweek van De Slimste Mens najaar 2026
16:01Nieuws van de Dag komt met extraatje voor kijkers na reguliere uitzending
15:10Van schaatsen tot kerstfilms: deze tv-programma's brengen je alvast in de winterstemming