TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In barre tijden staan helden op op plekken waar je ze niet verwacht. Jan Zabinski (Johan Heldenbergh) en zijn vrouw Antonina (Jessica Chastain) zijn zulke mensen.
Het echtpaar beheert de dierentuin van Warschau. Als de nazi's op 1 september 1939 de stad bombarderen, blijft er van hun dierentuin weinig over.
Ze gebruiken de restanten om goed te doen. De varkensboerderij die ze er beginnen is slechts een dekmantel: hun dierentuin is een schuilplaats voor Joodse onderduikers.
Zo redden de Zabinski’s gedurende de bezetting de levens van zo’n driehonderd mensen, recht onder de ogen van nazi-zoöloog Lutz Heck (Daniel Brühl).
The Zookeeper’s Wife is een verfilming van het gelijknamige non-fictieboek van Diane Ackerman. Zij gebruikte tijdens het schrijven de niet eerder gepubliceerde dagboeken van Antonina als inspiratiebron en referentiekader.
Hoewel The Zookeeper's Wife een serieuze film is, was er op de set ruimte voor een lolletje op zijn tijd. Tenminste, als we hoofdrolspeelster Jessica Chastain mogen geloven.
Volgens haar leerde tegenspeler Daniel Brühl haar tussen de opnames door 'de ranzigste Duitse scheldwoorden'.
De TV van gisteren: Voice of Holland levert iets in bij tweede aflevering blind auditions
09:18Chris Woerts over scheiding prins Bernhard: 'Sylvie, er is een nieuwe miljonair op de markt!'
09:10Johan Derksen stapt wegens Wilfred Genee eerder op bij Vandaag inside
09:04Humberto Tan maakt RTL Tonight special met Mark Rutte
08:51Malgosia hint op bedavonturen met Joey Ceti in House of villains: 'Jij bent echt een bad bitch'